piątek, 1 marca 2024r.

Wyniki turnieju w Gródku

W minioną sobotę 5 lipca w Gródku n/Bugiem odbył się turniej szachowy zaliczany do Grand Prix Siedlec 2014 w szachach.

To już XI turniej w tej miejscowości organizowany przez Klub Szachowy „Skoczek „ Siedlce, a w szczególności siłami jego prezesa Andrzeja Brochockiego. Nobilitacją dla turnieju było jego objęcie patronatem przez wójta gminy Jabłonna Lacka Wiesława Michalczuka.

Turniej zgromadził wyjątkowo liczna stawkę 51 zawodników i zawodniczek. Zwyciężył Sławomir Kurpiewski – KSz. Skoczek Siedlce – uzyskując w 7 partiach – 6 pkt, przed kolegą klubowym – Adamem Łukasikiem, Konradem Szczygłem z Krynki oraz Andrzejem Czaplą ze Skoczka – wszyscy po 5,5 pkt. Piąte miejsce przypadło panu Józefowi Flazińskiemu, który uzyskał 5 pkt i odebrał z rąk pana wójta Michalczuka okazjonalny puchar dla najlepszego zawodnika powiatu sokołowskiego.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jakub Szczygieł z Krynki – 5 pkt przed Piotrem Puszkarskim z Białej Podlaskiej – obaj po 5 pkt i Rafałem Żebrowskim z Węgrowa – 2,5 pkt. Wśród gimnazjalistów najlepszy wynik uzyskał Mateusz Pietruczanis z Węgrowa – 4 pkt.

Klasyfikację szkół podstawowych – klas IV – VI wygrał Maciej Adamczuk z Węgrowa – 4 pkt przed Gabrielą Izdebską z Kotunia i Dominikiem Nasiłowskim z Węgrowa – oboje po 3,5 pkt.

Wśród najmłodszych, uczniów klas I – III szkół podstawowych, zwycięzcą okazał się Wiktor Niszcz z Węgrowa – 3 pkt przed Mateuszem Czaplą z Siedlec – 2,5 pkt oraz Aleksandrą Żurawicką z Węgrowa – 2 pkt.

Zwycięzca turnieju otrzymał okazjonalny puchar ufundowany prze firmę Gródek Dwór i voucher na rodzinny pobyt weekendowy w jej ośrodku. Zwycięzcy klasyfikacji szkolnych otrzymali z rąk prezesa Brochockiego nagrody rzeczowe. Upominki otrzymali także najmłodszy uczestnik turnieju sześcioletni Mateusz Czapla z Siedlec oraz najstarszy uczestnik turnieju osiemdziesięcioośmioletni (!) Zbigniew Świderski, także z Siedlec.

Turniej sędziował Waldemar Kulik z Węgrowa. Szczegółowe wyniki turnieju zostały opublikowane na www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_3501/

 

źródło: Skoczek Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;