MKK zaczął od zwycięstwa (fotogaleria)

W pierwszym przedsezonowym sparingu MKK Siedlce wygrał 98:74 z juniorami SKK.

Mecz lepiej zaczęli podopieczni Tomasza Araszkiewicza, którzy wyszli na prowadzenie 4:0. Po trójce Eureki Brooks MKK odwrócił na chwilę wynik meczu (5:4), ale przewaga punktowa należała do SKK. Przez prawie 10 minut spotkania punktowały tylko zagraniczne koszykarki. Młodzi siedlczanie wygrali pierwszą kwartę 24:19. Kolejną odsłonę beniaminek ekstraklasy zaczął od celnych rzutów Anny Zaryckiej, Magdy Bibrzyckiej i Elżbiety Mukosiej zza linii 6,75 m. MKK po serii rzutów z dystansu wypracował sobie przewagę, którą dowiózł do końca pierwszej połowy, wygranej 43:34.

Na początku trzeciej kwarty juniorzy odrobili część strat, ale MKK umiejętnie korzystał ze swojej broni, jaką były rzuty za 3 punkty. Siedlczanki dobrze prezentowały się w obronie, dzięki czemu stopniowo powiększały różnicę pomiędzy zespołami. Przed ostatnią odsłoną spotkania MKK wygrywał 66:50. Kwarta numer 4 przebiegła pod dyktando siedlczanek i nie mogła wpłynąć na końcowy wynik sparingu. Koszykarki świetnie prezentowały się w elemencie rzutów z dystansu i zasłużenie wygrały 98:74.

Za tydzień siedlczanki rozegrają kolejny sparing z juniorami SKK. Prawdopodobnie do meczu dojdzie w sobotę o 11:00.

23.08.14, 11:30 – Siedlce (hala ARMS)
Sparing: MKK Siedlce – SKK Siedlce (juniorzy) 98:74 (19:24, 24:10, 23:16, 32:24)
MKK: Anna Zarycka 17, Eureka Brooks 15, Amy Jaeschke 15, Magda Bibrzycka 14, Emina Demirović 12, Elżbieta Mukosiej 9, Paulina Misiek 4, Magdalena Mollov 4, Olivia Tomiałowicz 3, Dominika Prochenka