czwartek, 2 maja 2024r.

MKK drugi w Łodzi

MKK Siedlce zakończył zmagania w Turnieju Zawsze z Mistrzem na drugim miejscu. Minimalnie lepszy od podopiecznych Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova okazał się jedynie Artego Bydgoszcz.

Pierwsza połowa starcia pomiędzy MKK a AZS UMCS była wyrównana. Lublinianki przez moment prowadziły kilkoma punktami, ale do przerwy był remis. W czasie pauzy trenerzy poprawili kilka szwankujących elementów i przewaga siedlczanek stała się niepodważalna. MKK wygrał 73:57 i zajął w końcowej klasyfikacji turnieju 2 miejsce.

Jak łódzki turniej ocenia szkoleniowiec MKK? – Był to dla nas bardzo pożyteczny sprawdzian. Nie ukrywam, że gdyby mecz z Artego nie był pierwszego dnia to mógłby zakończyć się innym wynikiem. W spotkaniu z Widzewem przećwiczyliśmy taktykę, natomiast z AZS UMCS zagraliśmy na pełnej mobilizacji, szczególnie w defensywie. Jestem zadowolony z naszej postawy w obronie, która zaczyna funkcjonować tak jak należy. W poprzedni sezonie była to nasza mocna strona, a wygląda na to, że w ekstraklasie będziemy jeszcze lepsi w tym elemencie – powiedział trener Mollov.

Kolejnym przystankiem MKK w przedsezonowych przygotowaniach jest Lublin. Za tydzień siedlczanki zmierzą się w stolicy Lubelszczyzny z AZS UMCS, Basketem ROW Rybnik i białoruskim BC Horizont Mińsk.

06.09.14, 18:30 – Łódź
Turniej: MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin 75:57 (18:18, 14:14, 23:9, 18:16)
MKK: 11. Olivia Tomiałowicz 14, 5. Amy Jaeschke 12, 10. Magda Bibrzycka 8, 12. Heather Butler 8, 8. Emina Demirović 7, 22. Paulina Misiek 7, 21. Elżbieta Mukosiej 7, 4. Eureka Brooks 6, 13. Anna Zarycka 4, 9. Katarzyna Salska

źródło: własne; foto: Michał Głódź