Odpalili (fotogaleria)

Drugie spotkanie kontrolne SKK na Śląsku przyniosło zwycięstwo naszym koszykarzom. Słabsze okazało się Zagłębie Sosnowiec, które w najbliższym sezonie będzie rywalem siedlczan w I lidze.

Kibice SKK z nadzieją wyczekiwali na pierwsze sparingowe zwycięstwo swoich koszykarzy. I nareszcie przyszło. Prawdą jest, że wyniki w okresie przygotowawczym są sprawą drugorzędną i liczy się realizacja założeń, ale każda wygrana podnosi morale i utwierdza w przekonaniu, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Czwarty mecz kontrolny w wykonaniu SKK dał w końcu radość (po trzech wcześniejszych przegranych), a to dzięki pokonaniu ligowego rywala z Sosnowca 78:64. Znaczące okazały się być kwarty: druga i trzecia, pewnie wygrane przez SKK. – Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie zagrać dobrą obronę. Do tego dochodziły kontrataki. W ataku pozycyjnym też radziliśmy sobie nie najgorzej. Kiedy udało nam się wypracować przewagę po trzeciej kwarcie, gospodarze próbowali nas przełamać, ale pilnowaliśmy wyniku i ok. 10-punktowy dystans nas dzielący udało się zachować – ocenił trener Wiesław Głuszczak.

Następny mecz sparingowy SKK zagra w najbliższy piątek (12 września) w hali ARMS w Siedlcach z AZS UMCS Lublin (godz. 17.30).

10.09.14, 18:00 – Sosnowiec
Sparing: Zagłębie Sosnowiec – SKK Siedlce 64:78 (22:15, 12:26, 7:15, 23:22)

SKK: Kamil Sulima 14, Kamil Michalski 12, Łukasz Ratajczak 12, Paweł Kowalczuk 10, Rafał Sobiło 10, Karol Dębski 8, Kamil Gawrzydek 8, Mateusz Bal 2, Aaron Weres 2, Wojciech Osiński.

źródło: własne; foto: sportowezaglebie.pl