Puchar na horyzoncie

Koszykarki MKK Siedlce wygrały dwa mecze na turnieju w Lublinie. W niedzielę podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova zagrają o Puchar JM Rektora UMCS z gospodyniami.

Pierwszym rywalem siedlczanek był ekstraklasowy Basket ROW Rybnik. MKK po bardzo dobrym spotkaniu wygrał z 25-punktową przewagą. Gdyby beniaminek ekstraklasy grał przez pełne 40 minut na najwyższych obrotach to mecz zakończyłby się deklasacją rybniczanek.

12.09.14, 16:00 – Lublin
Turniej: MKK Siedlce – Basket ROW Rybnik 84:59
MKK: Eureka Brooks 15, Heather Butler 15, Paulina Misiek 11, Elżbieta Mukosiej 11, Anna Zarycka 10, Magda Bibrzycka 9, Amy Jaeschke 4, Olivia Tomiałowicz 2, Emina Demirović, Magdalena Mollov, Dominika Prochenka, Katarzyna Salska

W sobotę koszykarkom z Siedlec przyszło zmierzyć się z białoruskim BC Horizont. MKK po pierwszej połowie wypracował sobie zdecydowaną przewagę, której nie dało się roztrwonić. Klub z Mińska wystawił na turniej w Mińsku skład złożony z młodych zawodniczek, które mimo niekorzystnego wyniku nie bały się grać swojego basketu do ostatnich minut.

13.09.14, 16:00 – Lublin
Turniej: MKK Siedlce – BC Horizont Mińsk 85:46
MKK: Eureka Brooks 16, Amy Jaeschke 11, Magda Bibrzycka 10, Heather Butler 10, Paulina Misiek 9, Emina Demirović 8, Olivia Tomiałowicz 5, Elżbieta Mukosiej 4, Dominika Prochenka 3, Katarzyna Salska 2, Magdalena Mollov, Anna Zarycka

Swoje dwa spotkania wygrał też AZS UMCS Lublin. Tak więc niedzielne spotkanie pomiędzy akademiczkami a siedlczankami urosło do rangi finału. Mecz numer 3 MKK w stolicy Lubelszczyzny zostanie rozegrany 14 września o 12:30.