Pod dyktando SKK (fotogaleria)

W hali MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się event Ostrowiec Basket Day. Finałowym akcentem imprezy było spotkanie sparingowe I-ligowych drużyn: SKK Siedlce i UTH Rosa Radom.

Impreza Ostrowiec Basket Day miała na celu propagowanie koszykówki w mieście. Od samego rana na sympatyków basketu czekało wiele atrakcji: zajęcia dla dzieci i młodzieży z wykwalifikowanymi trenerami, mecz przyjaciół koszykówki, turniej amatorów i mecz sparingowy UTH Rosy Radom i naszego SKK Siedlce.

Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando siedleckiego zespołu, który rozpoczął „z wysokiego C” wygrywając pierwszą kwartę 25:13. W kolejnej odsłonie radomianie nieco zniwelowali straty, ale i tak na prowadzeniu był SKK. Początek trzeciej kwarty to zbyt indywidualne popisy podopiecznych Wiesława Głuszczaka, kilka nieprzemyślanych akcji, które dawały rywalowi nadzieje na końcowy triumf. Dopiero pod koniec tej kwarty gra siedleckich koszykarzy wróciła na właściwe tory i na takim poziomie utrzymała się do samego końca, czego efektem było 17 punktów różnicy na korzyść SKK.

Rosa w tym meczu kompletnie nie radziła sobie z przewagą naszego zespołu „na tablicach”, co w połączeniu z kiepską skutecznością w rzutach za 3 (dwie celne „trójki” na 24 próby) miało przełożenie na taki, a nie inny wynik. Warto jeszcze podkreślić, że w zespole SKK nie zagrało dwóch rozgrywających: Kamil Michalski i Marek Szumełda-Krzycki oraz środkowy Paweł Kowalczuk, którzy leczą urazy. Tym bardziej widać przewagę jaką miał w tym spotkaniu nasz zespół.

Już we wtorek siedlczanie zagrają kolejny mecz kontrolny. W Łowiczu zmierzą się z rywalem z II-ligowych parkietów z ubiegłego sezonu, Księżakiem.