niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Polonia rozszarpana

Koszykarki z Siedlec w przedostatnim sparingu przed startem ekstraklasy wysoko wygrały z Polonią Warszawa.

MKK musiał sobie radzić bez zmagających się z urazami Eureki Brooks i Pauliny Misiek. I-ligowa Polonia tylko w pierwszej kwarcie dotrzymywała kroku siedlczankom. Po akcji 2+1 Anny Zaryckiej beniaminek ekstraklasy wyszedł na prowadzenie 7:2. Czarne Koszule po trójce wychowanki MKK Dominiki Paczkowskiej zmniejszyły przewagę miejscowych do 2 punktów (9:7). Był to ostatni moment spotkania, kiedy oba zespoły miały kontakt. Pierwsza kwarta została wygrana przez siedlczanki 26:17. Popisową partię w kolejnej odsłonie spotkania rozegrała Heather Butler, która imponował przebojowością i dynamiką.

Do przerwy podopieczne Teodora Mollova i Arkadiusza Mazurkiewicza prowadziły 51:27. W trzeciej kwarcie przewaga siedlczanek nie podlegała dyskusji. Po trójce Dominiki Prochenki MKK osiągnął rezultat 73:39. W ostatniej kwarcie znowu błyszczała Butler. Do poziomu amerykańskiej rozgrywającej dostosowały się inne koleżanki i MKK wygrał 93:45.

26.09.14, 16:15 – Siedlce (hala ARMS)
Sparing: MKK Siedlce – Polonia Warszawa 93:45 (26:17, 25:10, 25:12, 17:6)
MKK: 11. Olivia Tomiałowicz 19, 12. Heather Butler 17, 5. Amy Jaeschke 16, 13. Anna Zarycka 14, 21. Elżbieta Mukosiej 8, 8. Emina Demirović 7, 9. Katarzyna Salska 4, 24. Dominika Prochenka 3, 15. Magdalena Mołłow