Wiktoria nie dla rezerw

Po zaledwie dwóch wspólnych treningach MKK II Siedlce rozegrał sparing z Victorią Brześć. Rezerwy beniaminka ekstraklasy tylko momentami zdołały prowadzić wyrównany bój z Białorusinkami.

Zgrane i bardziej doświadczone koszykarki z Brześcia już w początkowym fragmencie spotkania odjechały miejscowym. Siedlczanki przegrały pierwszą kwartę 6:14. Kolejna odsłona spotkania dała nadzieje na korzystny końcowy wynik. Victoria utrzymywała kilkupunktową przewagę, ale MKK II gonił wynik dzięki rzutom z dystansu.

Do przerwy II-ligowiec przegrywał 23:30. Druga połowa spotkania upłynęła pod znakiem błędów siedlczanek i dominacji Białorusinek. Przewaga punktowa koszykarek z Brześcia była bezdyskusyjna. Na przełomie dwóch ostatnich kwart rezerwy MKK przez kilka minut nie zdołały ani razu trafić do kosza. W końcówce meczu Dominika Prochenka doznała kontuzji, która wykluczyła ją z gry. Ostatecznie siedlczanki przegrały 40:81.

26.09.14, 20:30 – Siedlca (hala PG 4)
Sparing: MKK II Siedlce – Victoria Brześć 40:81 (6:14, 17:16, 9:22, 8:29)
MKK II: 5. Magdalena Mołłow 10, 10. Dominika Prochenka 9, 8. Angelika Strzałek 5, 4. Marta Cepek 4, 13. Izabela Cabaj 4, 12. Zuzanna Niedziółka 4, 15. Katarzyna Artych 2, 11. Monika Dziołak 2, 9. Katarzyna Chodkowska, 14. Natalia Domańska