Trzy razy trzecie

W dniach 24-25 października w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w podbydgoskim Osielsku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach. Zapaśniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie zdobyły podczas nich 3 krążki.

Na hali w Osielsku pojawiło się blisko 120 uczestników z ponad 30 klubów. Na matach rywalizowało także sześć zapaśniczek WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Trzy z nich stawały na najniższym stopniu podium.

Brązowe medale zdobyły: Dominika Grabarczyk i Katarzyna Olszewska w kat. 48 kg oraz Magdalena Pietrzak w kat. 55 kg.

Poza tym siódme miejsca zajmowały: Jolanta Tkaczuk w kat. 55 kg i Aleksandra Dąbrowska w kat. 63 kg, natomiast dziewiąta była Maria Podniesińska w kat. 63 kg.

WLKS zajął czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej, a tą wygrał Cement-Gryf Chełm.

Podczas gdy starsze zawodniczki WLKS rywalizowały w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Osielsku, ich młodsze koleżanki brały udział w II Pucharze Polski kadetek w Żarach. Niestety żadna z nich nie stanęła na podium. Najbliżej były: Paulina Dobosz w kat. 46 kg i Magdalena Kisielińska w kat. 56 kg, które sklasyfikowano na piątych pozycjach.

źródło: własne / zapasy.org; foto: mmbydgoszcz.pl