wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Bezradność w lidze trwa (fotogaleria)

SKK po pucharowym zwycięstwie w Krakowie wrócił do ligowych zmagań. W 11 kolejce gościł w Sosnowcu, gdzie doznał porażki 69:85.

Po zeszłotygodniowej porażce w domowym pojedynku ze Zniczem Pruszków nastroje w obozie SKK nie były najlepsze. Rywale „ciułają” punkty dzięki zwycięstwom, a tych w bilansie siedleckiego zespołu jak na lekarstwo. Mecz z Zagłębiem Sosnowiec, które też nie jest wiodącą drużyną w obecnych rozgrywkach był niezwykle istotny.

Pierwsze minuty spotkania nie należały do najlepszych dla naszego zespołu. Wiele błędów i nieskuteczność sprawiły, że rywal wyszedł na prowadzenie 6:2. Siedlecki zespół ocknął się dzięki dobrej serii (8 pkt z rzędu) Kamila Gawrzydka i trafieniom Rafała Sobiło oraz Daniela Walla. Kiedy SKK prowadził już 19:9, gospodarze poprawili skuteczność, ale i tak po pierwszej kwarcie nasi gracze mogli cieszyć się z wyniku 24:17.

Podenerwowani gospodarze chcieli jak najszybciej odrobić straty i ta sztuka zaczęła im się udawać. Chociaż jeszcze w 13 minucie SKK prowadził 32:27, jednak sosnowiczanie wyregulowali celowniki i trafiali seriami (za 2, za 3 pkt). Znakomicie spisywali się zwłaszcza: Grzegorz Mordzak i Marcin Kosiński. Mnożące się straty w naszym obozie i brak punktów – to obraz gry siedleckiej drużyny. Z kolei znakomita – niemal 100%-owa skuteczność rzutowa rywala i rezultat 49:36 dla Zagłębia po pierwszej połowie nie może dziwić.

Gdy gospodarze osiągnęli 16-punktową przewagę (54:38), siedleccy koszykarze zebrali się w sobie i po części podgonili wynik. Przewaga Zagłębia zmalała do 7 punktów. To była ostatni w tym meczu tak mały dystans dzielący oba zespoły. Kontrola wydarzeń na parkiecie przez miejscowych była od tej chwili bezdyskusyjna. Po trzech kwartach było 64:49.

Był taki moment, że przewaga sosnowieckiej drużyny wzrosła do 21 oczek… Ambicja siedlczan nie pozwoliła na więcej. Kilka punktów zdobytych przez naszych wysokich: Kamila Gawrzydka i Marcina Nędzi podreperowały konto punktowe drużyny. Niestety dziewiąta porażka w sezonie stała się faktem.

W drużynie Zagłębia było kilku bohaterów w postaci doświadczonych graczy: Marka Piechowicza, Marcina Kosińskiego, Grzegorza Mordzaka i Pawła Bogdanowicza. U nas tradycyjnie na swoim poziomie zagrali: Rafał Sobiło i Daniel Wall (obaj mimo drobnych problemów zdrowotnych w tygodniu). Poprawny występ zaliczył najlepszy strzelec zespołu w tym meczu Kamil Gawrzydek. Od innych zdecydowanie należy oczekiwać więcej. W zbiórkach znów brylowaliśmy, ale ilość popełnianych błędów nie jest powodem do dumy. Zabrakło też większej liczby trafionych „trójek” – zaledwie cztery przy jedenastu miejscowych.

FOTOGALERIA – sportowezaglebie.pl

Następny mecz SKK w lidze to domowy pojedynek ze Spójnią Stargard Szczeciński, który zostanie rozegrany 13 grudnia.

06.12.14; 17.00 – Sosnowiec

I liga: Zagłębie Sosnowiec – SKK Siedlce 85:69 (17:24, 32:12, 15:13, 21:20)

Zagłębie: 11. Grzegorz Mordzak 20 (5×3, 6 asyst), 45. Marcin Kosiński 19 (7 asyst), 16. Paweł Bogdanowicz 17 (6 asyst), 5. Marek Piechowicz 14, 10. Patryk Przyborowski 10, 7. Patryk Gospodarek 2, 9. Patryk Nowerski 2 (10 zbiórek), 14. Kamil Wójciak 1, 12. Michał Sadło.

SKK: 9. Kamil Gawrzydek 18, 19. Rafał Sobiło 16 (5 asyst), 66. Daniel Wall 14 (9 zbiórek), 7. Łukasz Ratajczak 7 (9 zbiórek, 5 asyst), 21. Marcin Nędzi 5, 25. Wojciech Osiński 3, 13. Mateusz Bal 2, 6. Karol Dębski 2, 35. Aaron Weres 2, 5. Kamil Sulima.