wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Minus 20 w Gorzowie Wielkopolskim

Beniaminek Tauron Basket Ligi z Siedlec przegrał w Gorzowie Wielkopolskim z doświadczonym AZS PWSZ.

MKK musiał radzić sobie w Gorzowie Wielkopolskim bez dwóch z trzech pozyskanych przed sezonem Amerykanek. Braki w składzie plus kontuzja Eminy Demirović dały szansę debiutu w meczowej dziesiątce Marcie Cepek. Wychowanka klubu z Siedlec latem powróciła do klubu po kilku latach pobytu za granicą.

Siedlczanki mimo osłabień zaczęły mecz od mocnego uderzenia. W pierwszych minutach skutecznie za trzy przymierzyła Anna Zarycka, a po chwili jej wyczyn dwukrotnie powtórzyła Eureka Brooks. Prowadzenie przyjezdnych 11:2 zmusiło trenera Dariusza Maciejewskiego do skorzystania z przerwy na żądanie. Gorzowianki odrobiły część strat po trójkach Sharnee Zoll i Katarzyny Dźwigalskiej. MKK grał jednak skutecznie i utrzymywał korzystny dla siebie rezultat (17:12). Po stronie akademiczek dobrze usposobiona rzutowo była Dźwigalska, która nie raz pokarała siedlczanki. Do remisu 21:21 doprowadziła Daria Stelmach po rzucie za trzy punkty. Końcówka pierwszej kwarty przebiegła pod znakiem wymiany ciosu, w której minimalnie lepsze okazały się koszykarki AZS PWSZ (29:27).

Kolejna odsłona spotkania rozpoczęła się od trójki Stelmach. Gorzowianki złapały właściwy rytm i wyszły na prowadzenie 36:29. Skuteczna gra Alysii Brewer pozwoliła akademiczkom na dalsze powiększanie przewagi. Gorzowianki bezwzględnie wykorzystywały straty siedlczanek, często punktując po szybkich atakach. W szeregach MKK sytuację próbowała ratować Magda Bibrzycka, jednak w ofensywie nie miała wystarczającego wsparcia ze strony koleżanek. Na przerwę siedlczanki schodziły przy wyniku 50:36 dla AZS PWSZ.

Beniaminek TBLK miał sporą stratę, jednak nie planował oddać punktów akademiczkom bez walki. Trzecia kwarta nie obfitowała w popisy rzutowe z obu stron, ale była wyrównana. Drużyna Maciejewskiego w odpowiednim momencie włączyła trójki, polepszając w ten sposób przewagę punktową nad przyjezdnymi. Po pół godzinie gry AZS PWSZ wygrywał 67:45.

Trudno było o optymizm przed ostatnią kwartą. Pięć punktów z rzędu Zaryckiej dało przyjezdnym sygnał do ataku. Zbyt pewne swego gorzowianki w ciągu trzech minut utraciły połowę swojej przewagi. Po czasie dla AZS PWSZ celną trójką popisała się Klaudia Czarnodolska, co pomogło w uspokojeniu boiskowej sytuacji. Bezbłędnie – w przekroju całego spotkania – wykonywane rzuty wolne pomogły MKK doprowadzić do wyniku 74:64. Na dwie minuty przed końcem za 5 fauli parkiet musiała opuścić Zarycka. Beniaminek z Siedlec nie zdołał sprawić niespodzianki w Gorzowie Wielkopolskim i po końcowej syrenie trzeba było się pogodzić z porażką 69:89.

W ostatnim tegorocznym spotkaniu MKK Siedlce podejmie Widzew Łódź. Mecz zostanie rozegrany w piątek 19 grudnia o 18 na hali ARMS.

13.12.14, 18:00 – Gorzów Wielkopolski
TBLK: AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – MKK Siedlce 89:69 (29:27, 21:9, 17:9, 22:24)
AZS PWSZ: 32. Alyssia Brewer 21, 5. Sharnee Zoll 20, 4. Katarzyna Dźwigalska 12, 41. Olena Ogorodnikowa 12, 22. Daria Stelmach 12, 14. Izabela Piekarska 5, 8. Klaudia Czarnodolska 3, 7. Natalia Sobek 3, 20. Magdalena Szajtauer 1
MKK: 13. Anna Zarycka 21 (12 zb.), 10. Magda Bibrzycka 19, 11. Olivia Tomiałowicz 12, 4. Eureka Brooks 8, 21. Elżbieta Mukosiej 6, 9. Katarzyna Salska 3