poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Pewna wygrana MKK w sparingu

Koszykarki MKK Siedlce momentalnie po powrocie ze świątecznych urlopów zabrały się do pracy. W sparingowym meczu beniaminek TBLK sprawdził możliwości uczniów I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach.

Od pierwszego gwizdka sędziego przewaga siedlczanek nie podlegała dyskusji. O ile w kwarcie numer 1 uczniowie z Prusa nieźle radzili sobie w defensywie, to już w kolejnej odsłonie spotkania nie zdołali powstrzymać MKK. Druga połowa miała niemal bliźniaczy przebieg. Najskuteczniejszą zawodniczką w siedleckim zespole była Olivia Tomiałowicz (30 punktów). W składzie MKK zabrakło Eureki Brooks i Eminy Demirović, które dołączą do zespołu w najbliższych dniach.

Uczniowie I LO będą mieli okazję do rewanżu w sobotę 3 stycznia o 16:30. W przeddzień ligowego meczu z Basketem siedlczanki znowu zmierzą się z koszykarzami z Prusa.

29.12.14, 16:30 – Siedlce (hala ARMS)
Sparing: MKK Siedlce – I LO Siedlce 76:28 (14:8, 26:9, 14:3, 22:10)
MKK: Olivia Tomiałowicz 30, Marta Jujka 14, Magda Bibrzycka 8, Marina Ristić 7, Elżbieta Mukosiej 6, Katarzyna Salska 6, Anna Zarycka 5, Dominika Prochenka

źródło: własne; foto: Michał Głódź