niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Borkowski dwukrotnie na podium

Liczna grupa zawodniczek i zawodników z Polski (w tym z klubu Rawa Siedlce) rywalizowała w Memoriale Bohaterów SNP (Słowackiego Powstania Narodowego) w Szczyrbskim Plesie na Słowacji.

Pierwszy dzień Memoriału Bohaterów SNP (Słowackie Powstanie Narodowe) w Szczyrbskim Plesie to biegi dystansowe stylem klasycznym.

Seniorzy i juniorzy A rywalizowali w jednej grupie na dystansie 10 kilometrów. Tę kategorię wygrał reprezentant gospodarzy Martin Bajcicak z czasem 23:58,01 minuty. Maciej Staręga z Rawy Siedlce zajął ósme miejsce tracąc do zwycięzcy minutę i 15 sekund.

Z bardzo dobrej strony w rywalizacji juniorów B pokazał się Patryk Borkowski (Rawa), który zajął wysokie drugie miejsce. Dwudziesty trzeci był Arkadiusz Posiadała, a dwudziesty siódmy Tomasz Filipek (obaj Rawa).

W biegu pań (kat. junior B) na dystansie 7,5 km wygrała Polka Agata Warło. Jedenasta była Anna Bielecka (Rawa).

W najmłodszej kategorii zawodów kategorii junior C (1999-2000) na dziewiątej pozycji uplasowała się Kamila Borkowska (Rawa).

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW – dzień pierwszy

Drugiego dnia rywalizowano stylem dowolnym.

Kategoria juniorów B (’98’97), którzy biegli na 7,5 km to absolutna dominacja polskich zawodników. Bieg wygrał „nasz” Patryk Borkowski (UKS Rawa Siedlce), przed Wojciechem Fojcikiem z NKS Trójwieś Beskidzka i Mateuszem Haratykiem z MKS Istebna. Szesnasty był Arkadiusz Posiadała, zaś dwudziesty piąty Tomasz Filipek (obaj Rawa).

W biegu juniorek B na dystansie 5 kilometrów najlepszą z Polek okazała się Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka, która zajęła najniższy stopień podium. Dwunasta była Anna Bielecka (Rawa).

W najmłodszej kategorii czyli juniorki C (’99, 2000) zwycięstwo odniosła Natalia Sewastynowicz z MKS Istebna  a na ósmym miejscu sklasyfikowano Kamilę Borkowską (Rawa).