wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Wystrzałowa Zarycka

Pierwszym mecz w 2015 roku zakończył się zwycięstwem MKK Siedlce odniesionym w trudach.

Siedlczanki dzień przed ligowym spotkaniem rozegrały pechowo zakończony sparing z drużyną grającą pod szyldem I LO im. Bolesława Prusa. Test-mecz został przerwany przedwcześnie z powodu kontuzji Eminy Demirović. Uraz palca Bośniaczki okazał się jednak nie tak groźny jak się początkowo wydawało. O takich problemach marzył szkoleniowiec Basketu. Koninianki są w trakcie przebudowy kadry, stąd litewski trener Darius Ubartas miał do dyspozycji tylko siedem zawodniczek.

MKK wykorzystał w pierwszych kilku akcjach problemy kadrowe Basketu i objął prowadzenie 6:0. Koninianki doszły rywalki po trójce Aaryn Ellenberg, jednak nie zmieniło to obrazu pierwszej kwarty. Siedlecka ofensywa działała sprawnie i poprawiła rezultat na 12:5. Czas z trenerem Ubartasem pozytywnie wpłynął na gospodynie, które po trójce Marty Urbaniak zapracowały na minimalną przewagę (15:14). MKK doprowadził do wyrównania po wolnym Eureki Brooks, który zakończył punktowanie w pierwszej kwarcie.

Kolejna odsłona spotkania zaczęła się od dobrej gry Basketu i serii punktowej 8-0. Niemoc siedlczanek przełamała Marina Ristić. Przez kolejne kilka minut na parkiecie w Koninie trwała wyrównana walka. Basket był bardziej zadowoloną stroną, ponieważ utrzymywał 6-punktową przewagę. Ni stąd, ni zowąd podopieczne Dariusa Ubartasa podwoiły swój handicap. Olivia Tomiałowicz i Anna Zarycka przywróciły „równowagę”, a MKK przegrywał 28:34. Po dobrej grze Brooks w końcówce wynik na półmetku został ustalony na 36:32 dla Basketu.

Po przerwie siedlczanki chciały szybko odrobić niewielką stratę, ale na ich drodze stanęły Anna Dąbek (double-double) i Ellenberg (trzeci celny rzut za trzy punkty). Liczne błędy MKK doprowadziły do katastrofy. W ciągu kilku chwil Basket osiągnął prowadzenie 53:36. Końcówka kwarty należała do siedlczanek, które poprawiły grę w obronie, dzięki czemu przed decydującymi 10 minutami przegrywały 45:54.

Kwarta numer 4 rozpoczęła się od pięciu kolejnych punktów w wykonaniu koszykarek z Siedlec. 4-punktowa przewaga gospodyń była zastrzykiem energii dla MKK. Za trzy po raz kolejny przymierzyła Ellenberg i sytuacja podopiecznych Teodora Mollova i Arkadiusza Mazurkiewicza znowu się skomplikowała (59:52). MKK pokazał jednak mistrzowski charakter. Po trójce Brooks na tablicy wyników pojawił się remis 61:61. W końcówce meczu siedlczanki nieco się zacięły, ale po akcji niezawodnej Brooks zdołały osiągnąć prowadzenie 68:67 na pół minuty przed końcową syreną. Na dziesięć sekund przed końcem przypomniała o sobie Ellenberg (69:68), a MKK wykorzystał czas. Równo z syreną rzut za trzy oddała Zarycka i ku rozpaczy miejscowych znalazła drogę do kosza. Siedlczanki zaczęły rok od wygranej 71:69 po fascynującym spotkaniu.

04.01.15, 17:00 – Konin
TBLK: Basket Konin – MKK Siedlce 69:71 (15:15, 21:17, 18:13, 15:26)
Basket: 3. Aaryn Ellenberg 28, 6. Anna Dąbek 16, 5. Aleksandra Kaja 11, 25. Marta Urbaniak 8, 14. Klaudia Sosnowska 4, 4. Iwona Płóciennik 2, 9. Żaneta Durak
MKK: 4. Eureka Brooks 18, 14. Marta Jujka 14, 13. Anna Zarycka 13, 10. Magda Bibrzycka 9, 11. Olivia Tomiałowicz 6, 21. Elżbieta Mukosiej 6, 7. Marina Ristić 5, 9. Katarzyna Salska