poniedziałek, 3 października 2022

Z I ligi do Ekstraklasy

Krótko trwała przygoda Daniela Walla z SKK Siedlce. Podkoszowy siedleckiej drużyny od stycznia 2015 roku reprezentuje już barwy ekstraklasowego Jeziora Tarnobrzeg.

Daniel Wall (32 lata) trafił do Siedlec w październiku 2014. Miał być „lekarstwem” na kłopoty SKK Siedlce pod koszem, wobec absencji Pawła Kowalczuka (problemy zdrowotne od początku sezonu) i Łukasza Ratajczaka (uraz barku). Trzeba przyznać, że silny podkoszowy spisywał się w naszym zespole lepiej niż dobrze. W dziewięciu spotkaniach notował średnio 11,9 punktu i 7,2 zbiórki na mecz. Ostatni raz w barwach siedleckiej drużyny Wall wystąpił w finale Pucharu Polski PZKosz w Wałbrzychu.

W związku z tym, że siedlecki klub podpisał kontrakt z Danielem tylko do końca 2014 roku, a zainteresowanie nim wykazało grające w Tauron Basket Lidze Jezioro Tarnobrzeg, zawodnik skorzystał z okazji i wybrał ofertę drużyny z województwa podkarpackiego. Jezioro z dorobkiem 17 punktów zajmuje dopiero 15 miejsce. Wall zdołał już 3 stycznia zadebiutować w nowym klubie w meczu przeciwko Polskiemu Cukrowi Toruń. Spędził na parkiecie ponad 35 minut, zdobył 2 punkty i miał 5 zbiórek.

Dla naszego zespołu odejście Daniela Walla to duża strata, ale trzeba patrzeć w przyszłość z nadzieją, bo limit pecha na obecny sezon (liczne kontuzje) chyba już się wyczerpał. Miejmy nadzieję, że nowy rok przyniesie więcej pozytywnych wieści i wyników.

 

źródło: własne; foto: Emil Ekert

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook