środa, 27 września 2023r.

Z I ligi do Ekstraklasy

Krótko trwała przygoda Daniela Walla z SKK Siedlce. Podkoszowy siedleckiej drużyny od stycznia 2015 roku reprezentuje już barwy ekstraklasowego Jeziora Tarnobrzeg.

Daniel Wall (32 lata) trafił do Siedlec w październiku 2014. Miał być „lekarstwem” na kłopoty SKK Siedlce pod koszem, wobec absencji Pawła Kowalczuka (problemy zdrowotne od początku sezonu) i Łukasza Ratajczaka (uraz barku). Trzeba przyznać, że silny podkoszowy spisywał się w naszym zespole lepiej niż dobrze. W dziewięciu spotkaniach notował średnio 11,9 punktu i 7,2 zbiórki na mecz. Ostatni raz w barwach siedleckiej drużyny Wall wystąpił w finale Pucharu Polski PZKosz w Wałbrzychu.

W związku z tym, że siedlecki klub podpisał kontrakt z Danielem tylko do końca 2014 roku, a zainteresowanie nim wykazało grające w Tauron Basket Lidze Jezioro Tarnobrzeg, zawodnik skorzystał z okazji i wybrał ofertę drużyny z województwa podkarpackiego. Jezioro z dorobkiem 17 punktów zajmuje dopiero 15 miejsce. Wall zdołał już 3 stycznia zadebiutować w nowym klubie w meczu przeciwko Polskiemu Cukrowi Toruń. Spędził na parkiecie ponad 35 minut, zdobył 2 punkty i miał 5 zbiórek.

Dla naszego zespołu odejście Daniela Walla to duża strata, ale trzeba patrzeć w przyszłość z nadzieją, bo limit pecha na obecny sezon (liczne kontuzje) chyba już się wyczerpał. Miejmy nadzieję, że nowy rok przyniesie więcej pozytywnych wieści i wyników.

 

źródło: własne; foto: Emil Ekert

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;