wtorek, 14 maja 2024r.

Udanie na Jakuszyckiej Polanie

Wystartował cykl zawodów Enervit Classic 5-10-15, które mają na celu przygotowanie osób początkujących do startu w Biegu Piastów na dystansie 15 km. W premierowym biegu na 3,3 km stylem klasycznym wyśmienicie spisali się narciarze biegowi z Rawy Siedlce.

O zwycięstwo w biegu mężczyzn rywalizowała od początku trójka zawodników: Daniel Iwanowski (UKS Rawa Siedlce), Mariusz DziadkowiecMichoń i Krzysztof Małkiński (UKS Hubal Białystok). Szybko na cele została dwójka Iwanowski, Dziadkowiec-Michoń. Aż do samej mety biegli we dwóch. – Danielowi zdecydowanie lepiej jechały dziś narty i to zdecydowało, że mi uciekł na przedostatniej prostej – opowiadał na mecie Mariusz Dziadkowiec – Michoń, który przegrał rywalizację z siedlczaninem o sekundę.

U kobiet rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta. Róża Łyjak (MKS Karkonosze Jelenia Góra) i Joanna Bronisz (UKS Rawa) na mecie miały dokładnie ten sam czas. Ostatecznie młoda siedlczanka została sklasyfikowana na drugim miejscu.