czwartek, 18 kwietnia 2024r.

PrzeSTALi pierwszą kwartę

SKK Siedlce uległ w Ostrowie Wielkopolskim wiceliderowi I ligi 69:83. Niezaprzeczalny wpływ na końcowy wynik miała pierwsza przegrana wysoko przez siedleckich koszykarzy kwarta.

Po dwóch wygranych z rzędu w I-ligowych rozgrywkach koszykarze SKK Siedlce z nadzieją przystępowali do kolejnego meczu. Zadanie mieli niełatwe, bowiem w Ostrowie Wielkopolskim mierzyli swe siły z zajmującą drugie miejsce (10 zwycięstw, 4 porażki) Stalą Ostrów Wielkopolski. W spotkaniu I rundy siedlczanie ulegli u siebie Stali 69:90.

Wicelider I ligi rozpoczął spotkanie z wysokiego C, bo inaczej nie można określić 18-punktowej przewagi po I kwarcie (31:13). Dominacja pod koszem, większa koncentracja (wiele przechwytów wobec strat SKK) i lepsza skuteczność, zwłaszcza w rzutach zza linii 6,75 m, pozwoliły koszykarzom Stali osiągnąć taki handicap przed kolejnymi odsłonami meczu.

Jakże odmienny obraz gry oglądali kibice w Ostrowie Wielkopolskim w drugiej kwarcie. Po jej 5 minutach bilans punktowy wynosił 13:3 dla siedleckiej drużyny. Jakież zdziwienie zaczęło gościć na twarzach ostrowskich fanów, jak również ich pupili, gdy piłka raz za razem zaczęła znajdować drogę do kosza Stali. Do zmniejszenia dystansu (28:34) przyczyniły się szczególnie rzuty za 3 punkty (Rafał Sobiło), ale także dobra postawa pod Karola Dębskiego (8 pkt) i ważne punkty Wojciecha Osińskiego. Riposta Stali w wykonaniu Tomasza Andrzejewskiego nie pozwoliła na więcej, stąd przewaga gospodarzy do przerwy wynosiła 12 punktów (45:33).

Ostrowianie do trzeciej kwarty przystąpili z animuszem, czego wynikiem była 9-punkotwa seria, która pomogła doprowadzić do stanu 54:34. Chociaż ambicja siedlczan sprawiała, że stopniowo powiększał się dorobek punktowy SKK, jednakże rękę na pulsie trzymali stalowcy, którzy przed ostatnią „ćwiartką” spotkania mieli 15 oczek na plusie (72:57).

Zastój strzelecki ostrowieckich koszykarzy u progu czwartej kwarty sprawił, że gracze dowodzeni przez Wiesława Głuszczaka zmniejszyli dystans (67:76). Kolejne minuty należały znów do miejscowych, którym w wydatny sposób pomogła niefrasobliwość w grze zawodników SKK (m.in. piąte faule Łukasza Ratajczaka i Marcina Nędzi, straty piłki). Zwycięstwo Stali w stosunku 83:69 jak najbardziej zasłużone.

Kolejny mecz SKK Siedlce zagra na własnym parkiecie (17 stycznia o godz. 16.00), a rywalem będzie Pogoń Prudnik.

10.01.15; 18.30 – Ostrów Wielkopolski

I liga: Stal Ostrów Wielkopolski – SKK Siedlce 83:69 (31:13, 14:20, 27:24, 11:12)

Stal: 4. Tomasz Andrzejewski 18 (10 zbiórek), 12. Adrian Mroczek-Truskowski 16, 6. Tomasz Ochońko 14, 41. Adrian Suliński 13, 10. Wojciech Pisarczyk 10, 14. Wojciech Żurawski 8 (12 zbiórek), 5. Szymon Milczyński 2, 33. Nikodem Sirijatowicz 2, 9. Dawid Adamczewski, 8. Łukasz Olejnik, 7. Mikołaj Spała, 15. Mateusz Zębski

SKK: 19. Rafał Sobiło 22 (3×3), 15. Kamil Michalski 10, 6. Karol Dębski 9 (10 zbiórek), 25. Wojciech Osiński 9, 35. Aaron Weres 9, 7. Łukasz Ratajczak 8, 13. Mateusz Bal 2, 9. Kamil Gawrzydek, 21. Marcin Nędzi

Pozostałe wyniki 15 kolejki:
Pogoń Prudnik – Zagłębie Sosnowiec 72:84
Sokół Łańcut – Miasto Szkła Krosno 67:64
Legia Warszawa – Znicz Basket Pruszków 97:68 GTK Gliwice – UTH Rosa Radom 71:72
AZS Politechnika Poznań – GKS Tychy 75:73
Astoria Bydgoszcz – Spójnia Stargard Szczeciński – mecz przełożony na 13 stycznia