Uniwersjadowe ostatki

Maciej Staręga zaliczył ostatnie starty w rozegranej w Szczyrbskim Plesie Uniwersjadzie w biegach narciarskich.

W biegu na dystansie 10 km stylem klasycznym siedlczanin zajął najwyższe miejsce spośród startujących Polaków. Staręga w stawce 90 sklasyfikowanych biegaczy uplasował się na 21 pozycji. Całe podium zajęli Rosjanie. Wygrał Andrej Feller, przed Artjemem Nikołajewem i Walerijem Gontarem.

Ostatni start Macieja Staręgi to udział w sztafecie reprezentacji Polski (4 x 10 km). Polacy, biegnący w składzie: Jan Antolec, Wojciech Suchwałko, Maciej Staręga i Mateusz Ligocki uplasowali się na 8. miejscu. Zdecydowanie najlepsi okazali się Rosjanie, którzy już od początku uzyskali bezpieczną przewagę i do mety przybiegli blisko dwie minuty wcześniej niż kolejna sztafeta. Złoci medaliści to: Andrey Feller, Artem Nikolaev, Raul Shakirzianov i Andrey Larkov. Polacy, których wyprzedzili jeszcze Norwegowie, stracili do zwycięzców 6 i pół minuty.

Przypomnijmy, że najlepszy rezultat Macieja Staręgi podczas Uniwersjadyto czwarte miejsce w sprincie (PATRZ).

źródło: własne / skipol; foto: eurosport.onet.pl