Kolejny olimpijski medal Borkowskiego

Patryk Borkowski (UKS Rawa Siedlce) pokazuje, że w tym sezonie w rywalizacji na krajowych trasach jest bardzo mocny. Drugiego dnia zmagań w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobył swój drugi medal, tym razem złoty!

W biegu juniorów B na dystansie 5 km klasykiem wygrał kojarzony dotychczas raczej ze stylem dowolnym srebrny medalista sprintu Patryk Borkowski z UKS Rawa Siedlce. Medal srebrny dla Mateusza Haratyka z Beskidzkiej Trójwsi, brąz to Konrad Bil z MUKS Podkarpacie Jedlicze.

Jak twierdzi trener Grzegorz Staręga Patryk jest mocny w tym sezonie w obu stylach. Na pytanie czy będą jeszcze kolejne medale odpowiedział, że będzie walka.

Dwudzieste pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Posiadała, natomiast za nim dotarł do mety Tomasz Filipek.

WYNIKI JUNIOR B

W biegu juniorek B na dystansie 5 km klasykiem dziesiąta była Anna Bielecka, siedemnasta Małgorzata Tarkowska, a dwudziesta Małgorzata Dobrzańska.

WYNIKI JUNIOREK B

W ramach OOM są rozgrywane Mistrzostwa Polski Juniorów. Ta kategoria wiekowa w piątek rywalizowała w biegach łączonych. Ósma w rywalizacji na 10 km (5 km stylem klasycznym + 5 km stylem dowolnym) była Joanna Bronisz (Rawa).