poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Zabrakło sił po przerwie

MKK Siedlce przegrał 51:63 w Polkowicach z CCC.

Początek meczu był wyrównany. Po rzutach osobistych Islandki Heleny Sverrisdottir gospodynie wyszły na prowadzenie 6:2. Na ucieczkę polkowiczankom nie pozwoliła Eureka Brooks, która popisała się trójką. MKK z każdą minutą czuł się coraz pewniej na terenie rywalek. Po akcji 2+1 Elżbiety Mukosiej beniaminek TBLK osiągnął 4-punktowy handicap. Radość z korzystnego rezultatu nie trwała długo, gdyż CCC szybko doprowadził do wyrównania – 14:14. MKK w końcówce kwarty odbudował jednak przewagę po skutecznie wykonanych rzutach wolnych.

Trójka Sverrisdottir w pierwszych minutach drugiej ćwiartki zbliżyła oba zespoły do siebie. Na przełomie kwart MKK notował serię kilku minut bez zdobyczy z gry. Niemoc przełamała Marta Jujka po celnym lay-upie. Islandzka liderka CCC ponownie trafiła z dystansu, lecz nie wpłynęło to na postawę siedlczanek. Świetna gra Mukosiej pomogła przyjezdnym w osiągnięcie wyniku 28:22. MKK nie zdołał dowieźć przewagi do końca połowy. Sverrisdottir po raz trzeci trafiła za trzy, a jej koleżanki także dorzuciły swoje. Na półmetku rywalizacji CCC wygrywał 31:30.

Trójka Anny Zaryckiej po wyjściu z szatni potwierdziła, że MKK zamierza walczyć o pełną pulę. CCC wrócił na prowadzenie, ale nie na długo. Zarycka i Jujka popisały się trójkami w krótkim odstępie czasu, dzięki czemu siedlczanki miały korzystniejszy rezultat. Do remisu 39:39 doprowadziła Aishah Sutherland. Niesamowita Islandka Sverrisdottir zaliczyła dwie trójki z rzędu (45:39). Wicemistrzynie Polski tuż przed ostatnią kwartą osiągnęły rekordowe – 7-punktowe prowadzenie – 50:43.

Pierwsze dwie minuty kwarty numer 4 upłynęły przy nieskuteczności obu ekip. Punktowanie zaczęła Zarycka, ale amerykańskie koszykarki CCC powiększyły przewagę gospodyń. Celnych rzutów było jak na lekarstwo, ale taka sytuacja sprzyjała pilnującym przewagi polkowiczankom, a nie goniącym wynik siedlczankom. Finisz meczu należał do doświadczonego teamu z Dolnego Śląsku, który ostatecznie wygrał 63:51.

Kolejnym rywalem siedlczanek będzie AZS UMCS Lublin. Do meczu dojdzie w czwartek 26 lutego o 18:00.

22.02.15, 17:45 – Polkowice
TBLK: CCC Polkowice – MKK Siedlce 63:51 (14:18, 17:12, 19:13, 13:8)
CCC: 24. Helena Sverrisdottir 20, 1. Aishah Sutherland 14, 11. Naketia Swanier 12, 12. Agnieszka Majewska 8, 6. Dominika Owczarzak 4, 7. Justyna Jeziorna 2, 14. Agata Szczepanik 2, 54. Nikki Greene 1, 17. Magda Kaczmarska
MKK: 13. Anna Zarycka 14, 21. Elżbieta Mukosiej 11, 4. Eureka Brooks 9, 14. Marta Jujka 7, 11. Magdalena Koperwas 6, 10. Magda Bibrzycka 4, 7. Marina Ristić, 9. Katarzyna Salska