poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Tradycja podtrzymana

W pierwszych ćwierćfinałach fazy play-off wygrywali gospodarze. Nie inaczej było w spotkaniu Artego Bydgoszcz – MKK Siedlce.

Artego od pierwszej minuty pokazał, że w play-offie nie ma miejsca na zabawę. Szybkie prowadzenie 12:0 naznaczyło przebieg premierowej kwarty. Połowę punktów dla bydgoszczanek w tym okresie zdobyła Amerykanka Amisha Carter. Marta Jujka przełamała impas, ale to podopieczne Tomasza Herkta dominowały na parkiecie. Rezultat 31:8 po 10 minutach nie pozostawia złudzeń kto zdecydowanie lepiej sobie radził na parkiecie.

Druga kwarta była zdecydowanie lepsza w wykonaniu MKK. Siedlczanki zaczęły od trójki Anny Zaryckiej, jednak bydgoszczanki kontrolowały wynik. Drugi zespół rundy zasadniczej korzystającej ze sporej przewagi mógł grać na luzie i pozwalać sobie na nieszablonowe rozgrywanie akcji. Artego często próbował rzutów z dystansu, w czym prym wiodła Julie McBride. W szeregach MKK robiła co mogła Marta Jujka, lecz w pojedynkę czołowego teamu ekstraklasy nie da się ograć. Pod koniec pierwszej połowy obudziła się Eureka Brooks, a siedlczanki schodziły na przerwę, przegrywając 28:52.

Po rzutach wolnych McBride w kolejnej odsłonie spotkania bydgoszczanki osiągnęły rezultat 67:33. MKK nie potrafił znaleźć sposobu na szczelną defensywę gospodyń, a do tego beniaminek miał sporo dziur we własnych zasiekach obronnych. Trener Teodor Mollov widząc jak się układa mecz mógł pozwolić sobie na rotację w składzie. Szansę gry otrzymały wszystkie zawodniczki z kadry meczowej, co nie zdarzyło się od dawien dawna. Po 3/4 meczu na tablicy widniał wynik 76:43 dla Artego.

Ostatnia kwarta nie mogła niczego zmienić i nie zmieniła. Ciężar zdobywania punktów dla Artego wzięły na siebie Amerykanki oraz Katarzyna Krężel. Natomiast wśród siedlczanek o poprawę mało chwalebnego wyniku zadbały Brooks, Elżbieta Mukosiej i Jujka. W końcówce Artego dążył do zdobycia setnego punktu. Bydgoszczanki dopięły swego po celnej trójce Kariny Szybały. Jedyne punkty 21-letniej rzucającej ustaliły końcowy wynik meczu na 100:62.

W sobotę 21 marca w Siedlcach dojdzie do rewanżowej konfrontacji. Ćwierćfinał MKK – Artego rozpocznie się o 18:30.

16.03.15, 18:30 – Bydgoszcz
I mecz 1/4 finału TBLK: Artego Bydgoszcz – MKK Siedlce 100:62 (31:8, 21:20, 24:15, 24:19)
Artego: 3. Darxia Morris 22, 9. Markeisha Gatling 16, 10. Katarzyna Krężel 14, 24. Amisha Carter 11, 13. Julie McBride 10, 22. Martyna Koc 8, 45. Noel Kuin 8, 8. Elżbieta Mowlik 8, 23. Karina Szybała 3, 5. Anna Bekasiewicz, 4. Edyta Faleńczyk
MKK: 4. Eureka Brooks 17, 14. Marta Jujka 15, 21. Elżbieta Mukosiej 9, 8. Emina Demirović 7, 13. Anna Zarycka 7, 11. Magdalena Koperwas 5, 10. Magda Bibrzycka 2, 24. Dominika Prochenka, 7. Marina Ristić, 9. Katarzyna Salska

Stan rywalizacji: Artego – MKK 1:0