piątek, 3 maja 2024r.

Dobre wyniki biegaczy

Biegacze Pogoni Siedlce wystąpili w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz Mistrzostwach Mazowsza w biegach przełajowych, które zostały przeprowadzone w Piasecznie.

Zawody odbyły się na pięknej, choć wymagającej, trasie w Piasecznie. Przy zimnej i deszczowej pogodzie rywalizowali młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy oraz seniorzy na przełajowej trasie.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Mazowsza

Bieg młodziczek na 1.5 km (lokaty Pogonistów)

2. Michał Markowski

W ramach XXXV Półmaratonu w Wiązownie został rozegrany bieg na 5 km. Z Pogoni uczestniczyło w nim 3 zawodników: Michał Roguski, Patryk Domagała i trener sekcji LA Michał Markowski.

10994873_414745062045460_1179817352940421055_n

W silnie obsadzonym biegu najlepiej wypadł Roguski, zajmując 11 miejsce z czasem 15.31. Domagała zajął 20 miejsce (16.07), wyprzedzając Michała Markowskiego setnymi tuż przed metą. Ostatecznie trener Pogoni uzyskał czas 16.07, zajmując 21 miejsce.

W biegach młodzieżowych na 1.5 km Jakub Szymański zajął drugie miejsce, a jego młodsi koledzy Dominik Kubaj był trzeci, z kolei Bartosz Wereda – czwarty.

źródło: własne / MKS Pogoń Siedlce; foto: MKS Pogoń Siedlce