niedziela, 5 maja 2024r.

Czarny scenariusz

SKK Siedlce w trzecim meczu II rundy play-out przegrał w Poznaniu i jest coraz bliżej spadku do II ligi.

Siedlczanie mają o czym myśleć przed niedzielnym meczem numer 4. SKK zaprezentował w stolicy Wielkopolski basket z drugiej połowy pierwszej potyczki rozegranej na własnym parkiecie. Drużynę prowadzoną przez Wiesława Głuszczaka ciągnęli za uszy Rafał Sobiło i Aaron Weres (obaj po 20 punktów), jednak ich koledzy nie dostosowali się poziomem ani do nich, ani nawet do wymagań I-ligowych. Najbardziej zawiedli koszykarze z największym bagażem doświadczeń. W grze SKK brakowało przede wszystkim odwagi i agresywności (12 fauli w ciągu 40 minut…).

SKK przyjechał do Poznania w zaledwie 9-osobowym składzie, co nie wróży dobrze przed niedzielnym rewanżem. Siedlczanie nie mogą sobie pozwolić już na żadną wpadkę jeżeli marzą o pozostaniu w I lidze na kolejny sezon. Skazywani na porażkę akademicy mają jednak plan zakończenia rywalizacji w czterech meczach. Zamysł poznaniaków ma spore szanse powodzenia.

02.05.15, 18.00 – Poznań
I liga (3 mecz II rundy play-out): AZS Politechnika Poznań – SKK Siedlce 81:65 (26:14, 13:9, 20:21, 22:21)