środa, 25 maja 2022

Jakub Sagan: Satysfakcjonujący sezon

Trener Pogoni Siedlce Jakub Sagan jest zadowolony z dokonań swoich podopiecznych w minionym sezonie.

Jak oceniasz wynik Pogoni w minionym sezonie?
Wyniki z poprzedniego sezonu uważam za satysfakcjonujące, gdyż drużyny na wszystkich szczeblach, czyli w I, II i IV lidze utrzymały się w swoich klasach rozgrywkowych.

W poprzednich rozgrywkach siedlczanie zakończyli na 5 miejscu. Teraz było gorzej. Dlaczego?
Nasza pozycja w tym sezonie wynika z tego, że liga bardzo się wyrównała, ponadto kilka meczów przegraliśmy w stosunku 4:6. W niektórych momentach brakowało trochę szczęścia. Potrafiliśmy urwać punkty na wyjeździe z najlepszą drużyną sezonu Galaxy Białystok, ale i przegrać mecz wyjazdowy 4:6 z niżej notowaną drużyną z Ostródy.

Pogoń dwukrotnie poradziła sobie z Wartą, ale to tenisiści stołowi z miasta nad Odrą uplasowali się na 4 pozycji. Czy czwarte miejsce było w zasięgu siedlczan?
Do czwartego miejsca straciliśmy 7 punktów, więc realnie należy stwierdzić, że drużyna z Kostrzyna była z perspektywy całego sezonu znacznie lepsza od nas. Ta drużyna po prostu nam pasuje co potwierdza fakt, że w dwóch sezonach które rozegraliśmy w I lidze zdobyliśmy 7 na 8 możliwych punktów z Wartą.

W rankingu indywidualnym 10 miejsce zajął Karol Prus-Strowski. Skuteczność na poziomie 50% nie jest jednak przesadnym powodem do chluby.
Zgadzam się z tym stwierdzeniem, Karola stać na znacznie lepsze wyniki, jednak taki jest sport raz się wygrywa, a raz przegrywa. W każdym meczu dawał z siebie 100%, więc nie można mieć do niego pretensji. Poza tym poziom pierwszego stołu w lidze jest naprawdę wysoki, gra wielu zawodników z ekstraklasową przeszłością. Karol jest zawodnikiem bardzo ambitnym, dlatego myślę, że w przyszłym sezonie zrobi wszystko, by znacznie poprawić swoją skuteczność. Uważam, że Karola stać na skuteczność na poziomie co najmniej 70%, jak to miało miejsce w zeszłym sezonie. Czy jednak zostanie na przyszły sezon w naszym klubie tego jeszcze nie wiemy.

Wychowanek Pogoni Jakub Folwarski miał dołek formy, ale w końcówce wrócił do swojej normalnej dyspozycji. Jaka będzie przyszłość tego zawodnika, a także innych zawodników wyszkolonych w Siedlcach, a obecnie przebywających na wypożyczeniach?
Początek sezonu w wykonaniu Kuby był znakomity. W pewnym momencie legitymował się bilansem 10 zwycięstw i 6 porażek, co było świetnym wynikiem jak na 1 stół. W środku sezonu miał znaczny spadek formy i zanotował serię porażek, przegrywając nawet z niżej notowanymi rywalami. Myślę, że główną przyczyną takiej sytuacji był jego wyjazd na Mistrzostwa Świata Juniorów do Chin w listopadzie ubiegłego roku. Kilkunastodniowy wyjazd, zmiana stref czasowych, mniejsza ilość treningów w tym okresie – to czynniki, które negatywnie wpłynęły na formę naszego zawodnika. Ponadto Kuba w tym roku zdaje maturę, więc uważam, że nadrobienie tych zaległości było dla niego podwójnie trudne. Seria porażek trochę podłamała psychikę Kuby, jednak przełamał się w ważnym momencie. Jest on zawodnikiem bardzo inteligentnym i wyciągnie odpowiednie wnioski, a cała ta sytuacja może tylko pozytywnie wpłynąć na dalszy rozwój jego kariery. Co do przyszłości innych zawodników, czyli tych którzy reprezentowali nasze barwy w zeszłym sezonie oraz Kamila Kurowskiego i Tomasza Tomaszuka to na tę chwilę mogę tylko stwierdzić, że będą prowadzone rozmowy z zawodnikami po ustaleniu możliwości finansowych naszej sekcji na następny sezon. Do terminu zgłaszania zawodników pozostały jeszcze ponad 2 miesiące, więc jest jeszcze dużo czasu. Ponadto w tej chwili nie do końca jesteśmy w stanie określić na jakie warunki finansowe będzie nas stać w przyszłym sezonie, jakie będą stypendia z Urzędu Miasta. Osobiście jednak chciałbym, by w drużynie występowało więcej naszych wychowanków niż w poprzednim sezonie.

Czy odpadnięcie z wojewódzkiego Pucharu Polski można uznać za wypadek przy pracy?
Zdecydowania tak. Priorytetowymi rozgrywkami były dla nas rozgrywki ligowe, dlatego w Pucharze Polski występowali w większości zawodnicy z IV-ligowych rezerw. W przyszłym sezonie jeśli będziemy brali udział w tych rozgrywkach i jeśli cele sekcji nie zmienią się względem poprzedniego sezonu to również będą w nich uczestniczyć zawodnicy z niższych klas rozgrywkowych.

Jakie są plany Pogonistów w najbliższych tygodniach i miesiącach?
W tej chwili zawodnicy pierwszego zespołu są na etapie roztrenowania. W najbliższym czasie skupimy się na skompletowaniu składu, który pozwoli nam na osiągnięcie odpowiednich wyników w przyszłym sezonie. Po ustaleniu składu personalnego rozpoczniemy przygotowania do następnego sezonu. Nie oznacza to jednak całkowitej przerwy w treningach, bowiem zajęcia grup młodzieżowych oraz drugiego zespołu będą odbywać się nieprzerwanie do końca roku szkolnego.

Na koniec dwa zdania o rezerwach. Drugi zespół jest już pewny utrzymania w II lidze. Czy gra Pogoni II na najwyższym szczeblu od wielu lat pomaga w rozwoju zawodników?
Oczywiście, że tak. Szczególnie chodzi o zawodników, którzy po raz pierwszy mieli przyjemność grać w II lidze w tym sezonie. Im wyższy poziom rozgrywek tym większe wymagania dla zawodników, a co za tym idzie ich rozwój. Poziom II ligi jest nieporównywalnie wyższy od III. Granie na tym stopniu rozgrywek pozwala zawodnikom podnosić swoje umiejętności.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook