środa, 8 maja 2024r.

Poza dziesiątką

Agata Rok zaprezentowała się dziś na pomoście we wrocławskiej hali Orbita podczas rywalizacji w Mistrzostwach Świata juniorów. Zawodniczce WLKS daleko było do podium.

Agata Rok startująca w kat. 53 kg w rwaniu zaliczyła tylko pierwsze podejście – na 76 kg. Dwukrotne próby na 79 kg nie były pomyślne.

760-zoom

Osiągnięty rezultat dał jej 14 miejsce w boju. W podrzucie sztangistka WLKS Siedlce-Nowe Iganie poprawiła lokatę z rwania o trzy pozycje, najpierw osiągając wynik 95 kg, następnie 97 kg. W trzeciej próbie na 100 kg wstała ze sztanga, miała ją nad głową, jednak ta spadła. Agata ostatecznie została sklasyfikowana na 11 pozycji (173 kg w dwuboju) na 18 zawodniczek.

Złoty medal w tej kategorii wywalczyła reprezentantka Tajlandii Sukanyi Srisurat – 230 kg w dwuboju (195 + 125). Drugie miejsce zajęła Chinka Jun Zhou – 224 kg (96 kg + 128 kg), a trzecie – Sim Un Rim (Korea Północna) 210 (95 kg + 115 kg).