Polska za podium (wideo)

Reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce w lekkoatletycznej superlidze – Drużynowych Mistrzostwach Europy, które rozegrano w rosyjskich Czeboksarach. Siedleccy zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem.

W rosyjskich Czeboksarach odbyły się w zawody 6 Superligi – Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Polska broniła trzeciego miejsca sprzed roku z niemieckiego Brunszwiku. W barwach reprezentacji Polski wystartowało dwóch zawodników z siedleckich klubów: skoczek w dal Tomasz Jaszczuk (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) i średniodystansowiec Krzysztof Żebrowski (Fenix Siedlce).

Tomasz Jaszczuk zdecydowanie nie wykorzystał warunków, które panowały na skoczni. Mimo wiatru w plecy skoczył tylko 7.60 i zajął 9. miejsce.

Krzysztof Żebrowski w biegu na 3000 metrów w stawce 12 zawodników dobrze się ustawił i przez większość dystansu biegł na 6-7 pozycji. Ostatnie okrążenie to mocny finisz Niemca Ringera, Polak gonił czołówkę i zajął 5 miejsce z czasem 8:36.52. – Biegałem już 3000 metrów na początku sezonu, poszło całkiem nieźle, więc Polski Związek postanowił wystawić mnie w Czeboksarach na tym dystansie. Ustawiłem się blisko bandy, żeby rywale osłaniali mnie trochę od wiatru. Wszystko wyglądało dobrze taktycznie. Może tylko kiedy usłyszałem dzwonek, oznajmiający początek ostatniego okrążenia byłem 1-2 pozycje za daleko, ale finisz wyglądał chyba nieźle i jest piąte miejsce. Jestem zadowolony, biorąc pod uwagę moja dyspozycje w ostatnim czasie – skomentował swój występ Żebrowski.

WYPOWIEDŹ KRZYSZTOFA ŻEBROWSKIEGO

Reprezentacja Polski uzbierała 317 punktów, co dało jej czwarte miejsce. Do podium, o które – podobnie jak przed rokiem Polska walczyła z Francją – zabrakło niewiele. W rosyjskich Czeboksarach zwyciężył zespół gospodarzy, przed obrońcą tytułu Niemcami i Francją. Superligę opuszczają drużyny Szwecji, Finlandii i Norwegii. Zastąpią je trzy najlepsze zespoły z I ligi: Czechy, Grecja i Holandia.