niedziela, 21 lipca 2024r.

Tomaszuk z europejskim medalem

Reprezentacja Polski juniorów z Tomaszem Tomaszukiem w składzie sięgnęła po brąz 58 Mistrzostw Europy juniorów w tenisie stołowym, które odbyły się w Bratysławie.

Podopieczni Piotra Szafranka w składzie: Patryk Zatówka, Marek Badowski, Adrian Dugiel, Tomasz Tomaszuk – wychowanek Pogoni, obecnie Ostródzianka Ostróda i Kamil Nalepa) najpierw bez porażki przeszli przez eliminacje grupowe (ograli Czechy, Białoruś i Portugalię), następnie w ćwierćfinale z kwitkiem odprawili Hiszpanów, a w walce o strefę medalową uporali się z Niemcami. Na tym etapie Polacy mieli już zapewnione brązowe medale. Na drodze do awansu do finału stanęli jednak Francuzi, którzy w półfinale zdeklasowali biało-czerwonych, wygrywając gładko 3:0.

Tomasz Tomaszuk rywalizował trzykrotnie: w grupie z Czechami – porażka i z Portugalią – wygrana) oraz w ćwierćfinale z Niemcami – porażka.

Wyniki 58 Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów

Grupa C:

Czechy – Polska 1:3
Tomas Polansky – Tomasz Tomaszuk 3:1 (13:15, 11:7, 11:6, 11:7)
Jakub Nemecek – Patryk Zatówka 0:3 (7:11, 5:11, 6:11)
Patrik Klos – Marek Badowski 1:3 (11:7, 2:11, 11:13, 9:11)
Tomas Polansky – Patryk Zatówka 2:3 (3:11, 7:11, 12:10, 11:8, 10:12)

Polska – Białoruś 3:1
Patryk Zatówka – Roman Wierhunow 3:0 (11:7, 11:6, 11:7)
Marek Badowski – Aliaksandr Chanin 2:3 (3:11, 11:8, 12:10, 10:12, 3:11)
Kamil Nalepa – Andriej Tsiarochin 3:0 (11:7, 12:10, 11:9)
Patryk Zatówka – Aliaskandr Chanin 3:2 (10:12, 11:13, 11:8, 11:9, 11:8)

Portugalia – Polska 1:3
Antonio Malheiro – Adrian Dugiel 3:0 (11:9, 11:9, 11:9)
Goncalo Amorim – Marek Badowski 0;3 (9:11, 4:11, 9:11)
Joao Reis – Tomasz Tomaszuk 0:3 (7:11, 6:11, 6:11)
Antonio Malheiro – Marek Badowski 1:3 (12:14, 12:10, 8:11, 11:13)

1/8 finału:

Hiszpania – Polska 0:3
Carlos Vedriel – Marek Badowski 1:3 (11:4, 9:11, 10:12, 8:11)
Rodrigo Cano – Patryk Zatówka 0:3 (8:11, 7:11, 4:11)
Joan Masip – Kamil Nalepa 1:3 (3:11, 4:11, 11:4, 10:12)

Ćwierćfinał:

Niemcy – Polska 2:3
Dennis Klein – Marek Badowski 3:2 (6:11, 8:11, 11:2, 12:10, 15:13)
Jonah Schlie – Patryk Zatówka 1:3 (6:11, 11:6, 7:11, 8:11)
Gerrit Engemann – Tomasz Tomaszuk 3:1 (11:7, 11:8, 8:11, 11:8)
Dennis Klein – Patryk Zatówka 1:3 (12:14, 11:8, 9:11, 8:11)
Jonah Schlie – Marek Badowski 1:3 (8:11, 11:6, 8:11, 8:11)

Półfinał:

Polska – Francja 0:3
Patryk Zatówka – Can Akkuzu 1:3 (6:11, 7:11, 11:7, 7:11)
Kamil Nalepa – Alexandre Cassin 0:3 (7:11, 5:11, 6:11)
Marek Badowski – Joe Seyfried 0:3 (5:11, 5:11, 3:11)

 

źródło: PZTS; foto: ostroda.wm.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;