poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Pogoniści zmieniają front

Podopieczni Jakuba Sagana w ostatnich dwóch sezonach występowali w grupie północnej I ligi. W przyszłych rozgrywkach ulegnie to zmianie.

Na skutek losowania dokonanego w Polskim Związku Tenisa Stołowego Pogoń Siedlce znalazła się w grupie południowej. Grupa północna uważana była za silniejszą, ale siedlczanie radzili sobie w niej przyzwoicie.

Rywalami MKS w grupie południowej będą: BISTS Bielsko-Biała, AUKS PWSZ Trefl Zamość, Pegaz Łańcut, Opoka Trzebinia, Dwunastka-Betard Wrocław, UKS Villa-Verde Olesno, ZKS Drzonków (przejęcie miejsca od GLKS Nadarzyn), TOP Bolesławiec, Return Piaseczno. Siedlce znajdują się mniej więcej w połowie mapy skupiającej kluby z zaplecza ekstraklasy. Pogonistom odpadną niezbyt dalekie wyjazdy do Warszawy i Białegostoku, zamiast tego będzie okazja odwiedzenia Piaseczna i Zamościa.

W ostatnich latach siedlczanie nie mieli wielu kontaktów z grupą południową. W lutym 2014 roku Pogoń mierzyła się w półfinale Drużynowego Pucharu Polski z Treflem Zamość. Drużyna Sagana w składzie Hubert Byszewski, Kamil Kurowski i Tomasz Tomaszuk wygrała 4:0 z czołową ekipą południa.

Jeżeli chodzi o ruchy kadrowe w Pogoni to wciąż dogadywane są szczegóły z kilkoma zawodnikami. Pewne jest, że w siedleckim zespole pozostanie Jakub Folwarski, który z roku na rok czyni stałe postępy. Z Pogonią dogadał się także Wiktor Franc, który ma doświadczenie wyniesione z gry na południu Polski. Do pierwszej drużyny z rezerw ma także zostać przesunięty Hubert Byszewski. Michał Krzyżanowski nie będzie reprezentował Pogoni w przyszłych rozgrywkach. Nowy sezon I ligi rozpocznie się 12 września.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;