niedziela, 12 maja 2024r.

Udany koniec mistrzostw

Dwa medale zawisły na szyjach reprezentantów siedleckich klubów ostatniego dnia Mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce.

Pierwszy na podium z dwóch naszych reprezentantów zameldował się biegacz Krzysztof Żebrowski. Złoty medalista niedzielnego biegu na 5 km tym razem stanął na najniższym stopniu w biegu na 1,5 km.

Sam bieg według fachowców nie przyniósł oczekiwanych emocji. Pierwsze okrążenie zawodnicy pokonali w wolnym tempie – 1.04. Po 800 m biegu wyraźnie przyspieszył i oderwał się od stawki Grzegorz Kalinowski (MKL Toruń). Co ciekawe, żaden z rywali nie zareagował na ten zryw i nie próbował go gonić. Kalinowski w związku z powyższym dobiegł do mety bezpiecznie osiągając czas 3:45.51. W połowie ostatniej prostej walkę o srebro z „naszym” Krzysztofem Żebrowskim wygrał Szymon Krawczyk z WKS Śląsk Wrocław (3.46.89).

Mistrzem Polski seniorów w skoku w dal na stadionie krakowskiej AWF został Tomasz Jaszczuk (WLKS Siedlce-Nowe Iganie). Pochodzący ze Zbuczyna zawodnik już w swojej pierwszej próbie uzyskał odległość (7.87), która – jak się później okazało pozwoliła mu na sięgnięcie po złoty medal. Srebro wyskakał dziś Krzysztof Tomasiak z MKS-MOS Płomień Sosnowiec (7.65), a brąz w szóstej serii, wynikiem 7.59, zapewnił sobie Andrzej Kuch z AZS AWF Wrocław.

źródło: własne / PZLA / bieganie.pl; foto: bieganie.pl/ Web