niedziela, 12 maja 2024r.

W Eskilstunie i w Cali się nie popisali

Nie podbili Szwecji, ani nie zawojowali Kolumbii reprezentanci siedleckich klubów, którzy rywalizowali w mistrzostwach odbywających się w tychże krajach.

W 23 Mistrzostwach Europy juniorów w lekkiej atletyce, które odbyły się w szwedzkiej miejscowości Eskilstuna startowali: Marcina Talacha (Pogoń Siedlce) i wychowanka Pogoni (obecnie AZS Łódź) Natalia Chacińska.

Talacha nie przebrnął kwalifikacji biegu na 100 m zajmując w rankingu ostatnie miejsce (12.19), z kolei Chacińska zajęła szóste miejsce w skoku w dal osiągając odległość 6.16. Złoty medal i tytuł mistrzyni Europy juniorek wywalczyła Rumunka Florentina Marincu – 6.78.

W kolumbijskiej miejscowości Cali odbyły się Mistrzostwa Świata U-18 w lekkiej atletyce. W chodzie na 5 km na 21 miejscu została sklasyfikowana Emilia Gręziak (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) – 24:56.22.

źródło: własne / PZLA; foto: moris-sport.pl