niedziela, 21 lipca 2024r.

Chwastyniak i Kaźmierczak w KPS!

Doświadczeni środkowi Witold Chwastyniak i Wojciech Kaźmierczak zasilą szeregi KPS Siedlce Banki Spółdzielcze. Myli się jednak ten, kto myśli, że obu zobaczymy pod siatką. Dobrze znany w naszym mieście Chwastyniak został bowiem pierwszym trenerem siedleckiego klubu.

Po rozwiązaniu umowy z Przemysławem Michalczykiem, który został prezesem Zarządu Jastrzębskiego Węgla, włodarze Klubu Przyjaciół Siatkówki mieli nie lada orzech do zgryzienia. Do rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu pozostał tydzień a siedlecka ekipa nie miała pierwszego trenera. Pomocną rękę wyciągnął były gracz KPS Witold Chwastyniak, który jeszcze w zeszłym sezonie był zawodnikiem Krispolu Września. 36-letni środkowy bloku miał już na koncie praktyki trenerskie. Przypomnijmy, że w barwach KPS Chwastyniak już dwukrotnie pełnił funkcję grającego trenera. Wówczas współpracował z Maciejem Nowakiem. Tak będzie i tym razem. Para Chwastyniak – Nowak poprowadzi KPS Siedlce w sezonie 2015/2016.

Dużym wzmocnieniem drużyny wydaje się być Wojciech Kaźmierczak. 33-letni wychowanek Chemika Bydgoszcz spędził wiele lat na parkietach PlusLigi i ma w swoim CV znaczące osiągnięcia. Występował w Płomieniu Sosnowiec, Treflu Gdańsk, AZS Częstochowa oraz przede wszystkim Zaksie Kędzierzyn-Koźle. W barwach kędzierzynian w sezonie 2010/2011 grał w finale Pucharu CEV (po emocjonującym dwumeczu Zaksa uległa Sisleyowi Treviso) oraz finale PlusLigi (1:3 z PGE Skrą Bełchatów). Rok później do srebra mistrzostw Polski dołożył jeszcze brąz. Nowy środkowy KPS o Siedlcach słyszał wiele dobrego i nie wahał się długo nad podpisaniem kontraktu: – Muszę powiedzieć szczerze, że o klubie z Siedlec za dużo nie wiedziałem. Znam niektórych zawodników, którzy tam grają bądź grali. Rozmawiając z nimi o klubie wypowiadali się w samych superlatywach. Kilka dni temu skontaktował się ze mną jeden z włodarzy klubu z zapytaniem, czy nie byłbym zainteresowany współpracą z klubem i przedstawił mi wizję zespołu na przyszły sezon. Rozmowy były konkretne i szybko doszliśmy do porozumienia, dlatego zdecydowałem się podpisać kontrakt z KPS Siedlce. Mam nadzieję, że sezon zarówno dla klubu, jak i dla mnie będzie udany i zrealizujemy cele, jakie będą postawione przed rozpoczęciem rozgrywek.

 

źródło: własne / KPS Siedlce; foto: Maciej Sztajnert / Aleksandra Andrzejewska / SportoweFakty.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;