wtorek, 23 lipca 2024r.

U rugbistów bez rewolucji

Rugbiści siedleckiej Pogoni wrócili do wspólnych treningów z trenerem. Pogoniści zaczęli sierpień od sprawdzianów szybkościowych i wytrzymałościowych.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu siedlczanie nie wypadli całkowicie z treningu. W lipcu dwa razy w tygodniu zajęcia z rugbistami prowadził Jerzy Matwiejczuk. Celem jak przy każdych przygotowaniach było utrzymanie zawodników na określonym poziomie.

W pierwszych zajęciach pod okiem Andrzeja Kozaka wzięło udział trzech nowych zawodników. Do Siedlec powraca Maciej Panasiuk. Wychowanek Pogoni mogący występować w II i III linii młyna ostatnio występował w Lechii Gdańsk. MKS postarał się o wzmocnienia na pozycji kopacza. Treningi z Pogonią rozpoczął Piotr Skałecki, który w poprzednim sezonie był czołową postacią I ligi w Budowlanych Lublin. Ostatnią nową twarzą na treningu był filar Piotr Zemła (Juvenia Kraków). Do kadry został także włączony młodzieżowy reprezentant Polski Adam Dudek.

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Wojciecha Piotrowicza w Pogoni. Jeden z najskuteczniejszych graczy w całej Ekstralidze przebywa na testach w Szkocji i od ich powodzenia zależą jego dalsze losy. Praca zawodowa wyklucza regularne treningi Michała Wierzejskiego, zaś Hubert Wójtowicz ma problemy zdrowotne.

W sobotę 15 sierpnia siedlczanie rozegrają mecz kontrolny z beniaminkiem Ekstraligi – Skrą Warszawa. Tydzień później wystartują rozgrywki ligowe.

Terminarz Pogoni:

1 kolejka (22 sierpnia)
Awenta MKS Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot

2 kolejka (29-30 sierpnia)
Posnania Poznań – Pogoń

3 kolejka (5-6 września)
Pogoń – Orkan Sochaczew

4 kolejka (19-20 września)
Skra Warszawa – Pogoń

5 kolejka (26 września)
Pogoń – Arka Gdynia

6 kolejka (3-4 października)
Budowlani Łódź – Pogoń

7 kolejka (10-11 października)
Pogoń – Lechia Gdańsk

8 kolejka (24 października)
Ogniwo – Pogoń

9 kolejka (31 października)
Pogoń – Posnania

10 kolejka (7-8 listopada)
Orkan – Pogoń

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;