piątek, 19 lipca 2024r.

Sagan odchodzi z Pogoni

W nowym sezonie trenerem Pogoni nie będzie już Jakub Sagan, który przenosi się do II-ligowego Lewartu Lubartów.

– Jestem wychowankiem Lewartu i w lipcu otrzymałem konkretną propozycję pracy na korzystniejszych warunkach niż w Pogoni. O moim odejściu zdecydowało kilka czynników. Między innymi to, że w Lewarcie zebrała się grupa ludzi, którzy chcą żeby klub się rozwijał i dostałem ofertę nie na jeden sezon, a na dłuższy okres. Moja dziewczyna nie pracuje teraz w Siedlcach, tylko w Parczewie, więc od marca będziemy mieli bliżej. No i oczywiście bliskość rodziny. Moi rodzice i dwaj starsi bracia mieszkają w Lubartowie. Była to bardzo trudna decyzja, ponieważ byłem w Pogoni od 2001 roku – skomentował swoje odejście Sagan, który pozostanie na stanowisku do końca sierpnia.

Tymczasowym następcą Sagana będzie Sylwester Dąbrowski, który od lat jest związany z Pogonią. Nowy opiekun I-ligowca ostatnio pełnił w klubie funkcję trenera-koordynatora grup młodzieżowych. Na początku września Pogoniści spotkają się, aby zgrać deble i potrenować wspólnie. Pierwszym rywalem siedlczan w grupie południowej będzie 12 września UKS Dwunastka-Betard Wrocław. Tydzień później Pogoń podejmie Broń Radom.

O składzie Pogoni na przyszły sezon mówił w niedawno publikowanym wywiadzie dyrektor klubu Dariusz Suski: – Do młodzieżowca Jakuba Folwarskiego dołączy nasz wychowanek Tomasz Tomaszuk, który ostatnio był wypożyczony do Morlin II Ostróda. Zostaje Wiktor Franc, który na północy miał ponad 60% skuteczności na drugim stole. Myślę, że może ten wynik poprawić w przyszłym sezonie. (…) Bierzemy też zawodnika, który zastąpi Karola Prusa-Strowskiego w roli lidera zespołu. W nowym sezonie będzie nim Bartosz Szarmach, który w przeszłości grał w najwyższej lidze, a ostatnio występował w Spójni Warszawa. Na drugim stole będzie stosowana rotacja, więc swoją szansę na pewno otrzyma Hubert Byszewski.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;