niedziela, 14 lipca 2024r.

VI Bieg Siedleckiego Jacka tuż, tuż

VI Bieg Siedleckiego Jacka zbliża się coraz większymi krokami. W niedzielę 30 sierpnia w Siedlcach rozegrany zostanie Bieg na 5 km oraz półmaraton. Znane są już nagrody, o jakie powalczą uczestnicy tegorocznej edycji imprezy.

W półmaratonie nagrodzonych zostanie sześciu zawodników i sześć zawodniczek, którzy jako pierwsi pokonają dystans 21.097 km. Otrzymają oni pamiątkowe puchary oraz nagrody pieniężne. Nagroda za zajęcie I miejsca to 1500 zł, II miejsca – 1100 zł, III miejsca – 800 zł.

Za pobicie dotychczasowego rekordu trasy przewidziana jest premia w wysokości 500 zł. Przypomnijmy, że aktualny rekord półmaratonu w Siedlcach wynosi  1:06.04 dla mężczyzn i 1:17.44 dla kobiet. Dodatkowe bonusy pieniężne przyznane zostaną również za najlepsze wyniki określone szczegółowo w Regulaminie Nagród.

Półmaraton Biegu Jacka wyłoni również zwycięzców Grand Prix Traktu Brzeskiego. Jest to cykl imprez biegowych rozegranych na dystansach: 5 km – w Mińsku Mazowieckim, 10 km – w Białej Podlaskiej, 15 km – w Kodniu z finałowym półmaratonem w Siedlcach. Aby zostać sklasyfikowanym w GPTB wystarczy ukończyć 3 z 4 wspomnianych biegów. Zwycięzca całego Grand Prix otrzyma puchar oraz nagrodę w wysokości 1000 zł. Nagrody pieniężne otrzyma pierwszych sześciu zawodników i pierwszych sześć zawodniczek w ogólnej klasyfikacji Grand Prix.

Zwycięzcy Biegu na 5 km – pierwszych sześciu mężczyzn i pierwsze sześć kobiet – otrzymają pamiątkowe puchary oraz nagrody pieniężne. Za zajęcie miejsc na podium będą to kwoty w wysokości: 600 zł, 500 zł i 400 zł.

Ustanowienie nowego rekordu trasy będzie premiowane nagrodą pieniężną wysokości 100 zł. Aktualny rekord trasy  wynosi: 15.19 dla mężczyzn i 17.02 dla kobiet.

Bieg na 5 km, który jest dystansem najdłużej rozgrywanym w ramach Biegu Siedleckiego Jacka w tym roku zyskuje dodatkowego prestiżu. Po raz pierwszy w historii w Siedlcach zostaną rozegrane Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet. Uczestniczki biegu rywalizować będą o tytuł Mistrzyni Polski. Pierwsze trzy panie na mecie biegu zostaną uhonorowane oficjalnymi medalami PZLA. Otrzymają również pamiątkowe puchary i nagrody pieniężne w wysokości: I miejsce – 1000 zł, II miejsce – 700 zł, III miejsce – 500 zł.

Zapisy on-line potrwają do 25 sierpnia.

Zapisy na półmaraton: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/91/vi-bieg-siedleckiego-jacka-21-097-km.html

Zapisy na Bieg na 5 km: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/92/vi-bieg-siedleckiego-jacka-5-km.html 

Regulamin Nagród VI Biegu Siedleckiego Jacka:
http://biegjacka.pl/wp-content/uploads/2014/06/Regulamin_nagr%C3%B3d_BSJ.pdf 

VI Bieg Siedleckiego Jacka uzyskał certyfikat Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego, potwierdzający najwyższą jakość organizowanej imprezy sportowej.

Impreza została zakwalifikowana do projektu biegowego „Running for All”, który jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego. Jego główną ideą jest promowanie biegania jako sportu dla wszystkich, bez względu na wiek, poziom wytrenowania, czy wcześniejsze indywidualne doświadczenia związane z aktywnością fizyczną. Priorytetowymi obszarami działań Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego są zdrowie oraz bezpieczeństwo uczestników imprez biegowych, a także najwyższe standardy zawodów sportowych.

Bieg Siedleckiego Jacka po spełnieniu szeregu kryteriów dotyczących m. in. trasy, systemu pomiaru czasu, kwestii organizacyjno-administracyjnych, bezpieczeństwa czy dbałości o środowisko został wpisany do europejskiego kalendarza imprez biegowych.

– Widać, że nasza praca jako organizatorów Biegu Siedleckiego Jacka przynosi wymierne efekty. Jest to kolejne wyróżnienie, po Otwartych Mistrzostwach Polski Kobiet, przyznane nam przez władze federacji. – powiedział Mariusz Gruda, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. – Świadczy o tym nie tylko coraz większa frekwencja i zainteresowanie wśród biegaczy, ale również tego typu wyróżnienia, jak zakwalifikowanie naszego Biegu do ogólnoeuropejskiego projektu „Running for all”. Cieszy nas to i motywuje do dalszej, jeszcze intensywniejszej pracy. Nie zamierzamy spoczywać na laurach. Chcemy stworzyć strategię zrównoważonego rozwoju, aby Bieg Siedleckiego Jacka spełniał coraz wyższe standardy i na stałe wpisał się na listę europejskich imprez biegowych – dodał Gruda.

 

źródło: ARMS; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;