piątek, 3 maja 2024r.

Siła Legii (fotogaleria)

Drugi mecz kontrolny koszykarzy SKK, rozegrany w ramach przedsezonowych przygotowań, zakończył się wysoką porażką. Legia uznawana przez fachowców za jednego z faworytów nadchodzących rozgrywek I ligi, pokazała swoją moc.

Koszykarze SKK po środowym zwycięstwie nad Zniczem Pruszków (83:81), dzień później musieli uznać wyższość warszawskiej Legii. Drużyna typowana do grona ekip, które będą odgrywały znaczącą rolę w I lidze w zbliżającym się sezonie, pokazała swoją siłę i pewnie wygrała z naszym zespołem.

Legioniści już od początku spotkania sparingowego rozegranego w Pomiechówku (tu Legia przebywa na obozie) narzucili swój styl, grając bardzo agresywnie oraz dominując w grze podkoszowej. Ponad dwadzieścia punktów różnicy po pierwszej połowie między oba ekipami jasno dawało do zrozumienia, kto rządzi na parkiecie. Po zmianie stron gra się wyrównała, o czym świadczą wyniki poszczególnych kwart. Mimo to wysokie i zasłużone zwycięstwo odniosła drużyna ze stolicy. Legia zagrała ponadto bez Marcela Wilczka, Marka Szumełdy-Krzyckiego oraz Tomasza Andrzejewskiego, co jeszcze bardziej podkreśla siłę tego teamu.

Następnym sprawdzianem siedleckich koszykarzy będzie konfrontacja z ekstraklasowym Startem Lublin. Ta potyczka będzie miała miejsce w Lublinie. Początek starcia 31 sierpnia o godz. 17.00.