wtorek, 23 lipca 2024r.

Sparingi czas zacząć (fotogaleria)

Drużyna KPS Siedlce rozpoczęła cykl spotkań kontrolnych w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. W pierwszym meczu zdecydowanie uległa Camperowi Wyszków.

Po niespełna miesiącu ciężkich treningów przyszedł czas na spotkania sparingowe. Wynik jest tu sprawą drugorzędną, najważniejsze jest zgranie i swego rodzaju trening. KPS szczególnie potrzebuje tego pierwszego, bo drużyna zbudowana jest całkiem od nowa. Trener Witold Chwastyniak miał w piątek do dyspozycji niemal wszystkich graczy, z lekkim urazem zmagał się tylko Kamil Gutkowski. Po raz pierwszy siedlecką ekipę miał okazję poprowadzić nowy kapitan Wojciech Kaźmierczak.

W pierwszym secie obie drużyny grały dość spokojnie, a wynik rozstrzygnął się dopiero w samej końcówce. Z dobrej strony pokazali się „starzy” gracze KPS Piotr Łukasik i Paweł Rejowski. Druga partia była trochę bardziej widowiskowa i tym razem wykazywali się „nowi” Maciej Krzywiecki i Damian Wdowiak. Gospodarze utrzymywali kilkupunktową przewagę od początku seta, ale w końcówce znów lepszy okazał się Camper. Tak jak w kolejnej odsłonie, kiedy to siedleccy gracze nie mieli już za dużo do powiedzenia. Po kilku minutach przerwy trenerzy obu drużyn zdecydowali o rozegraniu czwartej partii w nieco innej formule. I tym razem wygrali przyjezdni, którzy byli skuteczniejsi i popełniali mniej błędów.

We wrześniu KPS będzie miał jeszcze dużo okazji do zgrywania zespołu. W każdy weekend planowane są dwa-trzy mecze sparingowe lub turnieje. W Siedlcach ponownie zagrają już za tydzień z nie lada przeciwnikiem. Do naszego miasta ma przyjechać bowiem czołowa drużyna PlusLigi 🙂

28.08.15, 17:45 – Siedlce (hala ARMS)
Sparing: KPS Siedlce – Camper Wyszków 0:4 (21:25, 22:25, 15:25, 12:15)
KPS: 2. Paweł Rejowski, 3. Piotr Łukasik, 5. Piotr Milewski, 12. Wojciech Kaźmierczak, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski i 8. Jakub Woś (libero) oraz 4. Adam Szałański, 7. Maciej Krzywiecki, 10. Szymon Sawicki, 11. Łukasz Wysocki, 13. Damian Wdowiak

  

źródło: własne; foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;