piątek, 19 lipca 2024r.

W medalowym blasku w Kraju Basków

Dwoje reprezentantów TKKF Siedlce stanęło na podium Mistrzostw Europy juniorów w kickboxingu, które odbyły się w hiszpańskim San Sebastian.

W ostatnich dniach sierpnia w hiszpańskim San Sebastian zroganizowano Mistrzostwa Europy WAKO juniorów i kadetów. Kadra Narodowa Polski przywiozła z tej imprezy w sumie 75 (!) medali. Rywalizacja w Kraju Basków odbywała się w kilku formułach: K-1, Low Kick, Full Contact, Light Contact, Pointfighting, oraz Kick Light. W tej ostatniej dobrze wypadło dwoje juniorów TKKF Siedlce.

Kinga Mikołajczuk (TKKF) startująca w wadze 50 kg w walce ćwierćfinałowej poradziła sobie z reprezentantką gospodarzy Larą Marią Guijarro. W starciu półfinałowym lepsza (według kontrowersyjnej decyzji sędziów) od Mikołajczuk okazała się Włoszka Elena Cardoni. Siedlczanka mimo tej porażki zdobyła brązowy medal.

W kat. 84 kg rywalizował Dominik Dybowski (TKKF). W ćwierćfinale Dybowski pokonał Włocha Ayouba Hachema i przyszło mu walczyć w półfinale. A w nim ze starcia zwycięsko wyszedł Czech Martin Viktorin, natomiast siedlczaninowi pozostało cieszyć się z medalu z brązowego kruszcu.

Trzeci z reprezentantów TKKF – Dominik Grzęda nie dotarł do strefy medalowej ulegając w ćwierćfinale Chorwatowi Miso Franceticiowi.

 

źródło: własne / PZKickboxing.pl; foto: PZKickboxing.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;