niedziela, 21 lipca 2024r.

Jastrzębie odfrunęły (fotogaleria)

Za nami dwa dni z PlusLigą w Siedlcach. Sparingi KPS z Jastrzębskim Węglem okazały się prawdziwą gratką dla miejscowych kibiców siatkówki. Mimo, że w dwumeczu KPS nie ugrał nawet seta, gra przeciw takiej drużynie na pewno była solidnym treningiem.

Piątkowe spotkanie przyciągnęło prawie komplet widzów na siedlecką halę ARMS. Już przed rozpoczęciem meczu zaplanowano cztery sety i konkurs wbijania gwoździa pomiędzy drugą a trzecią partią. Biorąc pod uwagę etap przygotowań zespołów do sezonu, widowisko stało na całkiem niezłym poziomie. W każdym secie trener Witold Chwastyniak testował inne ustawienia, ale w żadnym nie udało się wygrać choćby jednej partii z utytułowanym rywalem. Nie zabrakło za to walki, w pierwszych dwóch odsłonach gra często toczyła się punkt za punkt. W trzecim secie przewaga Jastrzębian była bardziej widoczna, ale w końcówce czwartego KPS był blisko sprawienia niespodzianki, kiedy z sześciopunktowej straty doszedł rywala na jedno „oczko” w samej końcówce.

Jednak najciekawszy okazał się konkurs wbijania gwoździa 🙂 Każda drużyna wytypowała po trzech zawodników, którzy w trzech seriach mieli pokazać jak „bombardują” parkiet. Wśród gości byli to Maciej Muzaj, Konrad Formela i Piotr Hain, zaś z KPS Piotr Łukasik, Mateusz Ogrodniczuk oraz… Jakub Woś – libero 🙂 Ostatni z nich okazał się „duszą towarzystwa”, bo razem z rozgrywającym Adamem Szałańskim rozbawili publiczność swoimi popisami. Już po meczu statuetki złotych gwoździ otrzymali Muzaj i Łukasik.

Drugi pojedynek odbył się na hali przy ZSP nr 3, czyli popularnej „Samochodówce”. Tym razem mecz był bardziej jednostronny, a siedleccy zawodnicy najlepiej prezentowali się w ostatniej partii. Skutecznie kiwał Adam Szałański, widoczny był Maciej Krzywiecki, rozegrał się też Mateusz Ogrodniczuk. Dobrze prezentowali się nasi młodzi środkowi Kamil Szaniawski oraz Łukasz Wysocki. Po stronie Jastrzębian niesamowity był leworęczny Maciej Muzaj oraz dobrze znany fanom siatkówki słowacki rozgrywający Michal Masny.

 

04.09.15, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
Sparing: KPS Siedlce – KS Jastrzębski Węgiel 0:4 (21:25, 21:25, 19:25, 23:25)
KPS:
 3. Piotr Łukasik, 4. Adam Szałański, 7. Maciej Krzywiecki, 12. Wojciech Kaźmierczak, 13. Damian Wdowiak, 15. Kamil Szaniawski i 8. Jakub Woś (libero) oraz 2. Paweł Rejowski, 5. Piotr Milewski, 6. Kamil Gutkowski, 11. Łukasz Wysocki, 14. Mateusz Ogrodniczuk

 

05.09.15, 16:00 – Siedlce (hala ZSP Nr 3)
Sparing: KPS Siedlce – KS Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 16:25, 21:25)
KPS:
 2. Paweł Rejowski, 4. Adam Szałański, 7. Maciej Krzywiecki, 12. Wojciech Kaźmierczak, 13. Damian Wdowiak, 15. Kamil Szaniawski i 8. Jakub Woś (libero) oraz 3. Piotr Łukasik, 5. Piotr Milewski, 6. Kamil Gutkowski, 11. Łukasz Wysocki, 14. Mateusz Ogrodniczuk

 

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;