piątek, 3 maja 2024r.

Dominacja w Łodzi

Koszykarki z Siedlec okazały się najlepsze w Turnieju Zawsze z Mistrzem. MKK w ostatnim meczu wygrał 90:63 z Widzewem Łódź.

Mecz ekstraklasowiczów był finałem turnieju, ponieważ obie drużyny przystępowały do spotkania z dwoma zwycięstwami na koncie. MKK po pierwszej w miarę wyrównanej odsłonie spotkania szybko przejął kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Dominacja siedlczanek w drugiej kwarcie była ewidentna. Do przerwy podopieczne Teodora Mollova prowadziły 46:30. W drugiej połowie MKK podwoił prowadzenie, wygrywając ostatecznie 90:63.

MVP turnieju została wybrana rozgrywająca MKK Keena Mays.

Gra siedlczanek w drugim i trzecim meczu jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi sparingami. Pod koniec przyszłego tygodnia MKK rozegra dwumecz z AZS UMCS Lublin. W piątek o 17:00 dojdzie do pierwszej potyczki w Lublinie, natomiast w niedzielę o 17:30 rozegrany zostanie rewanż w Siedlcach.

06.09.15, 12:45 – Łódź
VI mecz turnieju: Widzew Łódź – MKK Siedlce 63:90 (19:23, 11:23, 13:27, 20:17)
MKK: 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 19, 11. Marie Malone 17, 15. Anna Kirijenko 13, 23. Keena Mays 12, 9. Oksana Kisilowa 7, 4. Magdalena Koperwas 5, 6. Katarzyna Trzeciak 5, 28. Agnieszka Makowska 2, 5. Magdalena Mołłow 2, 12. Nicole Lenard, 24. Dominika Prochenka