piątek, 3 maja 2024r.

Kontrolowany lot Sokoła (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce zagrali kolejny mecz kontrolny. W hali ARMS pokonali grający w II lidze Sokół Ostrów Mazowiecka.

Mecz z II-ligowcem z Ostrowi Mazowieckiej (w którego składzie jest kilku graczy z Warszawy i Piaseczna) pozwolił opiekunowi SKK, Wiesławowi Głuszczakowi na przetestowanie różnych wariantów  taktycznych. – W dzisiejszym meczu nie chodziło o wynik i rozmiary wygranej, a o możliwość sprawdzenia naznaczonych przeze mnie założeń gry w obronie i ataku – ocenił trener.

Zespół starał się grać mądrze i szczelnie w defensywie, realizując przy tym skuteczną grę w ataku pozycyjnym. Największe odzwierciedlenie takiej taktyki było widoczne szczególnie w trzeciej kwarcie. Doszły do tego liczne zbiórki i kontry. Drużyna gości wobec takiej postawy siedlczan w pewnym momencie kompletnie się pogubiła, czego efektem była kilkunastopunktowa seria naszych graczy, która pozwoliła na osiągnięcie 30-punktowej przewagi. Można było w dalszym ciągu „śrubować” wynik, ale coach SKK w ostatniej kwarcie desygnował do gry koszykarzy młodych (Sawicki, Kołodziński), oraz tych którzy wcześniej spędzili mniej minut na parkiecie.

Kolejnym sprawdzianem dla SKK będzie weekendowy turniej Mazovia Cup. Szczegóły w naszym kalendarium.

08.09.15, 19:30 – Siedlce (hala ARMS)

Sparing: SKK Siedlce – Sokół Ostrów Mazowiecka 86:71 (22:12, 17:18, 29:11, 18:30)
SKK: Rafał Rajewicz 16, Marcin Kowalewski 12, Aaron Weres 12, Bartłomiej Bojko 11, Kamil Sulima 8, Wojciech Osiński 6, Mateusz Bal 5, Adam Brenk 5, Rafał Sobiło 5, Filip Struski 4, Michał Musijowski 2, Dawid Kołodziński, Michał Sawicki.

źródło: własne / foto: Maciej Sztajnert