niedziela, 21 lipca 2024r.

Kolarska elita ponownie w Siedlcach

W dniach 19-20 września w Siedlcach odbędzie się Finał Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym. Nasze miasto drugi rok z rzędu będzie gospodarzem imprezy z udziałem czołówki polskiego kolarstwa szosowego.

Po ubiegłorocznym sukcesie wyścigu w Siedlcach Polski Związek Kolarski po raz drugi przyznał nam prawo do jego organizacji, choć zainteresowanie organizacją finału tej prestiżowej imprezy było bardzo duże. Jest to w naszym regionie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie sportowe, z udziałem elity kobiet oraz najlepszych w kraju juniorów i juniorów młodszych.

Sportowa rywalizacja rozpocznie się w sobotę (19 września) jazdą indywidualną na czas. Juniorzy będą mieli do pokonania dystans 20 km, kobiety – 15 km, a juniorzy i juniorki młodsze – 10 km. Pierwszy zawodnik z ul. Jana Pawła II na trasę Siedlce – Golice wystartuje około godziny 14.30. Dekoracja zwycięzców przewidziana jest około godz. 16:15.

W niedzielę (20 września) na trasę Siedlce – Łosice – Sarnaki wyruszą kolarze podzieleni na pięć kategorii: Elita-kobiety, Junior, Juniorka, Junior Młodszy, Juniorka Młodsza. Najpierw, na ulicy Pułaskiego (przy placu Sikorskiego) o godzinie 10.00, odbędzie się wspólny dla wszystkich zawodników start honorowy. Natomiast start ostry – o godzinie 10.10 z ulicy Janowskiej. Meta – na ul. Pułaskiego.

Długość tras wyścigu uzależniona jest od wieku zawodników: junior – 106,5 km; kobiety elita i juniorka – 98 km; junior młodszy – 98 km; juniorka młodsza – 45 km. Pierwsze na mecie zameldują się juniorki młodsze i będzie to około godziny 11.15. Meta wyścigu i uroczysta dekoracja zwycięzców około godz. 13:00 na Placu Gen. Sikorskiego.

W miarę pokonywania przez kolarzy kolejnych kilometrów trasy wyścigu, jej skrzyżowania z przecinającymi ją drogami będą sukcesywnie zamykane i blokowane. Zadbają o to strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w z Mordów, Łosic, Sarnak, Platerowa, Przysmyk i Pruszyna. Główne skrzyżowania zabezpieczą zaś funkcjonariusze policji i żandarmeria wojskowa z Mińska Mazowieckiego. Chodzi o to, by utrudnienia w ruchu były jak najkrótsze i jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców.

Finał Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym organizowany jest przez Agencję Rozwoju Miasta Siedlce pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce, Wojciecha Kudelskiego. Razem z Dniem Sportów Ekstremalnych i Biegiem Siedleckiego Jacka, promuje zdrowy i aktywny tryb życia. Hasłem przewodnim wszystkich tych imprez jest „Młody wolny od nałogów”.

 

źródło i foto: ARM Siedlce

 

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;