piątek, 3 maja 2024r.

Nie wyszły na drugą kwartę

MKK po fatalnej drugiej kwarcie przegrał w Lublinie z AZS UMCS.

Klub ze stolicy Lubelszczyzny zbudował latem mocny zespół, co potwierdzają wyniki gier sparingowych. MKK przez trzy kwarty toczył wyrównany bój z akademiczkami. Na ostateczny rezultat kolosalny wpływ miała druga odsłona spotkania. Siedlczanki zagrały źle na każdym polu i przegrały 8:30. Do przerwy AZS UMCS prowadził z MKK 49:32. W trzeciej i czwartej kwarcie poniesionych strat nie udało się odrobić.

Okazja do rewanżu nadarzy się w niedzielę 13 września w Siedlcach. Drugi mecz MKK z AZS UMCS rozpocznie się o 17:30 na hali ARMS.

09.09.15, 17:00 – Lublin
Sparing: AZS UMCS Lublin – MKK Siedlce 78:63 (19:24, 30:8, 13:13, 16:18)
MKK: Keena Mays 28, Marie Malone 8, Oksana Kisilowa 6, Agnieszka Makowska 6, Katarzyna Trzeciak 6, Magdalena Koperwas 4, Anna Olchowyk-Pokojowa 3, Magdalena Parysek 2, Anna Kirijenko, Nicole Lenard

Przed starciem pierwszych drużyn doszło do potyczki rezerw. Górą były I-ligowe akademiczki, które wykorzystały mniejsze doświadczenie rywalek. W MKK II zadebiutowały dwie nowe koszykarki: Katarzyna Dębek i Zuzanna Wawrynkiewicz.

W niedzielę rezerwy MKK ponownie zmierzą się z AZS UMCS II. Spotkanie rozpocznie się o 14:30.

09.09.15, 14:30 – Lublin
Sparing: AZS UMCS II Lublin – MKK II Siedlce 63:47 (13:16, 22:10, 18:15, 10:6)
MKK II: 15. Magdalena Mołłow 13, 12. Nicole Lenard 9, 10. Dominika Prochenka 6, 7. Katarzyna Dębek 5, 9. Zuzanna Niedziółka 5, 13. Zuzanna Wawrynkiewicz 5, 11. Natalia Somla 2, 14. Izabela Cabaj 1, 8. Sara Kwiatkowska 1, 5. Natalia Domańska, 4. Dominika Paczóska