piątek, 3 maja 2024r.

Finał nie dla SKK

Koszykarze SKK Siedlce w meczu otwierającym tegoroczny Turniej Mazovia Cup nie sprostali Legii Warszawa przegrywając 58:66.

Turniej Mazovia Cup rozgrywany jest przed każdym sezonem. W imprezie biorą udział cztery drużyny z Mazowsza, dla których jest to jeden z ostatnich sprawdzianów przed startem rozgrywek.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, w turnieju uczestniczą: Znicz Basket Pruszków, UTH Rosa Radom, Legia Warszawa i nasz SKK Siedlce. Trofeum z roku 2014 broni SKK, który okazał się wówczas lepszy od UTH Rosa Radom.

Poza typowo szkoleniowym i turniejowym charakterem, tegoroczna edycja imprezy będzie ważna z jeszcze jednego powodu – jej zwycięzca wystartuje, jako jedyny przedstawiciel Mazowsza, w Pucharze PZKosz. Rozgrywki pucharowe będą przebiegały na nieco innych zasadach, o czym poinformujemy wkrótce.

Analizując wyniki poszczególnych kwart możnaby stwierdzić, że o końcowym rozstrzygnięciu meczu, zdecydowała postawa obu drużyn w pierwszej kwarcie. Według słów szkoleniowca SKK Wiesława Głuszczaka, ta część spotkania faktycznie „ustawiła” mecz. – Nie trafiliśmy kilku rzutów z klarownych pozycji, a rywal punktował, stąd tak znaczna przewaga po pierwszej kwarcie. Z pewnością inaczej ułożyłby się mecz, gdyby wynik był bardziej wyrównany. Legia na pewno nie grałaby tak swobodnie – stwierdził. Siedlczanie mieli jeszcze szansę na odwrócenie losów spotkania na 2 minuty przed końcem. Wówczas udało się „dojść” przeciwnika na 2 punkty, lecz znów zaszwankowała skuteczność. Przerywanie akcji faulami skutkowało rzutami wolnymi, które Legioniści wykonywali wzorowo. SKK w rezultacie przegrał z Legią 58:66. – Mimo porażki trener SKK przyznał: – Po takiej grze można optymistycznie patrzeć w przyszłość.

FOTOGALERIA – legionisci.com

12.09.15, 15:00 – Legionowo

Mazovia Cup (półfinał): Legia Warszawa – SKK Siedlce 66:58 (26:17, 19:19, 10:13, 11:9)

Legia: Mateusz Bierwagen 25, Cezary Trybański 10, Adam Linowski 9, Michał Aleksandrowicz 7, Marcel Wilczek 6, Oleksandr Szczerbatiuk 3, Grzegorz Malewski 3, Andrzej Paszkiewicz 2, Adam Parzych 1, Bartłomiej Ornoch.

SKK: Marcin Kowalewski 16, Rafał Rajewicz 12, Rafał Sobiło 12, Kamil Sulima 5, Filip Struski 4, Michał Musijowski 4, Aaron Weres 3, Mateusz Bal 2, Bartłomiej Bojko, Patryk Bajtus.

W drugim meczu półfinałowym Znicz Basket Pruszków przegrał z UTH Rosą Radom 54:76.

W niedzielnych spotkaniach: o 1 miejsce powalczą Legia z UTH Rosą, natomiast o 3 miejsce zagrają SKK ze Zniczem.

źródło: własne / legionisci.com; foto; legionisci.com