piątek, 3 maja 2024r.

MKK lepszy od Białorusinek

MKK Siedlce wygrał 91:76 z BC Horizont Mińsk.

W pierwszej kwarcie przewaga siedlczanek była niepodważalna. Przy stanie 20:6 sztab trenerski białoruskiego ekstraklasowicza poprosił o czas. Ogromny udział w szybkim i wysokim prowadzeniu MKK miała Marie Malone, która do tego momentu zdobyła 10 punktów. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się zwycięstwem MKK 29:14. Kolejne dziesięć minut nie było już tak udane dla siedlczanek. Celne rzuty koszykarek zza wschodniej granicy zmniejszyły prowadzenie MKK na półmetku rywalizacji do stanu 43:33.

Trzecia kwarta była wyrównana. Dobra gra Keeny Mays pomogła MKK w uzyskaniu wyniku 56:39, jednak błędy defensywne gospodyń ponownie zbliżyły do siebie oba zespoły (60:50). W ostatniej odsłonie spotkania MKK kontrolował wydarzenia na parkiecie. Prym w siedleckiej ekipie wiodły Anna Kirijenko i Agnieszka Makowska, które łącznie zdobyły 16 punktów. Po końcowej syrenie na tablicy widniał wynik 91:76 dla podopiecznych Teodora Mollova.

W środę mińszczanki będą miały okazję do rewanżu. Drugi mecz pomiędzy MKK a Horizontem zostanie rozegrany 16 września o 20:00 na hali ARMS.

15.09.15, 20:00 – Siedlce (hala ARMS)
Sparing: MKK Siedlce – BC Horizont Mińsk 91:76 (29:14, 14:19, 25:24, 23:19)
MKK: 23. Keena Mays 18, 11. Marie Malone 13, 28. Agnieszka Makowska 12, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 12, 15. Anna Kirijenko 10, 9. Oksana Kisilowa 8, 6. Katarzyna Trzeciak 7, 10. Magdalena Parysek 6, 4. Magdalena Koperwas 5, 12. Nicole Lenard
Horizont: 10. Francisca Donders 13, 7. Yuliya Rytsikava 13, 8. Miriam Uro-Nilie 11, 5. Darya Lipinskaya 10, 11. Nadzeya Nadzezhka 9, 6. Galina Shylovich 6, 13. Olga Vashkevich 6, 25. Tatsiana Tsyruliowa 5, 99. Mariya Adashchyk 3