sobota, 4 maja 2024r.

Liga na horyzoncie (fotogaleria)

MKK w ostatnim sparingu przed startem nowego sezonu wygrał 78:61 z BC Horizont Mińsk.

Drugi test-mecz nie zaczął się od szybkiego prowadzenia siedlczanek. W pierwszej kwarcie Białorusinki dotrzymywały kroku gospodyniom i po 10 minutach gry przegrywały tylko 16:18. W kolejnej odsłonie spotkania przewaga MKK nie podlegała dyskusji. Na parkiecie szalała Keena Mays, jednak przede wszystkim właściwie funkcjonowała obrona. Defensywa MKK grała czysto i skutecznie. Do przerwy siedlczanki wygrywały 43:25.

Po przerwie siedlczanki utrzymywały bezpieczną przewagę punktową. W końcówce trener Teodor Mollov oszczędzał podstawowe koszykarki, więc szansę gry dostały zmienniczki. Zmiany w składzie nie wpłynęły na obraz meczu, choć ostatnia kwarta padła łupem Horyzontu. MKK wygrał 78:61 i może skupić się na jak najlepszym przygotowaniu do niedzielnej konfrontacji z Widzewem w Łodzi.

16.09.15, 20:00 – Siedlce (hala ARMS)
Sparing: MKK Siedlce – BC Horizont Mińsk 78:61 (18:16, 25:9, 19:15, 16:21)
MKK: 11. Marie Malone 15, 23. Keena Mays 15, 6. Katarzyna Trzeciak 11, 15. Anna Kirijenko 9, 4. Magdalena Koperwas 8, 28. Agnieszka Makowska 8, 9. Oksana Kisilowa 6, 10. Magdalena Parysek 4, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 2, 12. Nicole Lenard, 5. Magdalena Mołłow, 24. Dominika Prochenka
Horizont: 10. Francisca Donders 14, 7. Yuliya Rytsikava 16, 8. Miriam Uro-Nilie 2, 5. Darya Lipinskaya 2, 11. Nadzeya Nadzezhka 11, 6. Galina Shylovich 3, 13. Olga Vashkevich 6, 25. Tatsiana Tsyruliowa 5, 99. Mariya Adashchyk 2, 15. Nadzeya Burak, 14. Nataliya Trafimava