wtorek, 16 lipca 2024r.

Ustrzelili dobre lokaty

W dniach 11-13 września w Białymstoku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strzelectwie sportowym, w których wystąpili reprezentanci SKSS Dragon Siedlce.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików były ostatnim ważnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się pod koniec września. W białostockiej imprezie startowali piętnastoletni i młodsi strzelcy sportowi z makroregionu obejmującego cztery województwa (podlaskie, łódzkie, lubelskie, mazowieckie). Klub SKSS Dragon Siedlce reprezentowało czterech zawodników: 2 karabinierki, 1 karabinier i 1 pistoleciarka. Dla wszystkich z nich był to debiut na imprezie sportowej o tak dużej randze.

Na wyróżnienie zasługuje postawa uczennicy szóstej klasy KSP w Siedlcach Zuzanny Korzeniowskiej. Startowała ona w trzech konkurencjach pistoletowych i uzyskiwała wyniki dające jej za każdym razem trzecią lokatę i brązowy medal. Niestety ze względu na ograniczenia przepisami ostatecznie sklasyfikowano ją jako startującą PK (poza konkurencją). Na szczęście ograniczenie to dotyczy tylko tych zawodów i Korzeniowska będzie pełnoprawnym uczestnikiem  Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się za dwa tygodnie w Ustce.

Doskonale spisała się także uczennica drugiej klasy PG 1 w Siedlcach Wiktoria Zdunek, która w konkurencji karabin sportowy 40 strzałów leżąc uzyskała trzeci wynik zawodów (373 pkt.) i zdobyła brązowy medal.

 

źródło i foto: podlasie24.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;