sobota, 4 maja 2024r.

Inauguracja dla Widzewa

MKK Siedlce zaczął sezon 2015-16 od porażki. W pierwszym meczu nowego rozdania podopieczne Teodora Mollova przegrały z Widzewem w Łodzi.

Początek spotkania był nerwowy z obu stron. Pierwszy punkt w nowym sezonie dla MKK zdobyła Marie Malone, która trafiła z linii rzutów osobistych. Chwilę później za trzy punkty trafiła Aleksandra Kaja, co okazało się sygnałem do lepszej gry dla łodzianek. Nie do zatrzymania dla siedleckiej defensywy była Angel Robinson, która w pierwszej kwarcie zdobyła aż dziewięć punktów. W ofensywie także brakowało spokoju, co wpłynęło na rezultat po pierwszej odsłonie spotkania. Była zawodniczka MKK Marta Urbaniak ustaliła wynik po dziesięciu minutach na 23:15 dla gospodyń.

W drugiej kwarcie MKK wziął się do roboty. Po rzucie innej ekssiedlczanki Lidii Niedzielskiej przewaga Widzewa urosła do dziesięciu oczek i była przez kilka dobrych minut kontrolowana przez podopieczne Piotra Rozwadowskiego. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do siedlczanek. MKK stopniowo niwelował przewagę, aż wreszcie wyprzedził rywalki po trójce Keeny Mays. Drużyna z Siedlec schodziła na przerwę przy minimalnym prowadzeniu 38:36.

Po wyjściu z szatni Robinson doprowadziła do remisu, jednak chwilę później MKK po trójce Agnieszki Makowskiej wyszedł na prowadzenie 43:38. Koncertowa gra byłej koszykarki AZS UMCS ponownie przechyliła szalę na korzyść łodzianek. Pod koniec trzeciej kwarty czwarty faul złapała Malone, co spotkało się z natychmiastową reakcją sztabu trenerskiego MKK. Siedlczanki bez swojej kapitan na parkiecie przegrały trzecią kwartę 10:15.

Trójka Urbaniak na wstępie finałowej kwarty zwiększyła przewagę Widzewa do sześciu punktów (54:48). MKK stracił rezon, a Robinson po rzucie z dystansu jeszcze bardziej utrudniła sytuację przyjezdnych. Rzut za trzy Keeny Mays zmniejszył różnicę między zespołami, jednak Widzew utrzymywał 10-punktową przewagę. Czas nieuchronnie upływał, a niekorzystny rezultat nie ulegał zmianie. MKK zaczął nowy sezon od porażki 62:68.

Już w środę MKK Siedlce zagra kolejny wyjazdowy mecz, tym razem we Wrocławiu ze Ślęzą. Początek spotkania o 18:00.

20.09.15, 18:00 – Łódź
TBLK: Widzew Łódź – MKK Siedlce 68:62 (23:15, 13:23, 15:10, 17:14)
Widzew: 21. Angel Robinson 27, 12. Julia Adamowicz 14, 25. Marta Urbaniak 9, 5. Aleksandra Kaja 5, 31. Lidia Niedzielska 4, 13. Kinga Bandyk 3, 15. Aija Brumermane 3, 8. Katarzyna Kenig 3, 11. Sylwia Bujniak, 9. Aleksandra Wajler
MKK: 23. Keena Mays 15, 11. Marie Malone 12, 28. Agnieszka Makowska 9, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 8, 4. Magdalena Koperwas 6, 9. Oksana Kisilowa 5, 6. Katarzyna Trzeciak 5, 10. Magdalena Parysek 2, 15. Anna Kirijenko