piątek, 19 lipca 2024r.

Niepogoda powalczy w Estonii

Zawodniczka siedleckiego Gladiatora, Judyta Niepogoda wystąpi na gali najlepszej europejskiej organizacji kickboxingu, King of Kings. Podczas gali, która jest zaplanowana na 17 października w stolicy Estonii – Talinie. Będzie to druga zawodowa walka podopiecznej Andrzeja Wasilewskiego.

Zawodniczka z Siedlec jest dwukrotną Mistrzynią Świata muay thai federacji WMF, zdobywając owe tytuły w Bangkoku. Ponadto ma w swoim dorobku dwa tytuły Mistrzyni Polski oraz tytuł Mistrzyni Europy. Jeśli chodzi o walki zawodowe dopiero raz wystąpiła na profesjonalnej scenie sportów walki. W październiku zeszłego roku pokonała na gali East Side Fight w Białymstoku reprezentantkę białoruskiej szkoły muay thai, Polinę Kazhinę. Zawodniczka Gladiatora jest jedną z najlepszych kickboxerek w Polsce i na świecie i pojedynek w Estonii będzie dla niej szansą na pokazanie się szerszej publiczności.

Przeciwniczką Niepogody będzie miejscowa Andra Aho, któej trenerem jest legenda muay thai z tego nadbałtyckiego kraju, Kevin Renno. Podobnie jak Niepogoda stoczyła na razie jedną walkę zawodową, którą wygrała. Jeśli chodzi o sukcesy w sporcie amatorskim, to nie może się pochwalić takimi tytułami jak Niepogoda, bo tylko raz została Mistrzynią Europy peryferyjnej organizacji WAK-1F.

Przed Polką trudne zadanie, bowiem w litewskiej organizacji wygrać zawodnikom z Polski jest bardzo trudno. Nie raz zawodnicy wracali z gal King of Kings na tarczy, mimo że byli zawodnikami zdecydowanie lepszymi, jak chociażby Jan Lodzik w zeszłym roku, który w jakiś niewytłumaczalny sposób przegrał decyzją sędziów z miejscowym zawodnikiem.

 

źródło: fightsport.pl; foto: archiwum Judyty Niepogody

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;