niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Inauguracyjne przełamanie (fotogaleria)

MKK uświetnił domową inaugurację nowego sezonu zwycięstwem z Energą Toruń.

Przed meczem doszło do miłej ceremonii. Trener Teodor Mollov otrzymał gratulacje od władz miasta z powodu nominacji na selekcjonera kadry. Przedstawiciele siedleckiego samorządu w osobach Anny Sochackiej i Henryka Niedziółki przekazali na ręce opiekuna MKK pamiątkową nagrodę. Z kolei Stanisław SzarekArkadiusz Mazurkiewicz i Paweł Żuk pogratulowali mu z ramienia klubu i sponsorów.

Energa zaczęła sezon – identycznie jak MKK – od dwóch porażek. Premierowe starcie na siedleckim parkiecie miało być przełamaniem dla jednej z drużyn. W pierwszych piątkach wyszły Agnieszka Makowska i Paulina Misiek, czyli zawodniczki z przeszłością odpowiednio w Toruniu i Siedlcach. Drużyna Mollova zaczęła mecz nerwowo. Szybkie faule siedlczanek obrodziły rzutami wolnymi dla przyjezdnych. Po trójce Weroniki Idczak torunianki prowadziły 9:4. W ten sam sposób odpowiedziała Keena Mays, zbliżając do siebie oba zespoły. Po chwili po celnym rzucie z dystansu Anny Olchowyk-Pokojowej był remis 10:10. Wyrównana walka trwała do końca pierwszej kwarty zakończonej minimalną wygraną Energi 17:16.

Do remisu 19:19 na początku kolejnej odsłony rzutem z 7 metrów doprowadziła Olchowyk-Pokojowa. Idczak także popisała się celną trójką i Energa błyskawicznie wróciła na prowadzenie. Kolejny rzut z dystansu ukraińskiej skrzydłowej poprawił sytuację MKK. Błędy siedlczanek mnożyły się, co zostało wykorzystane przez rywalki. Przy wyniku 29:25 dla Energi o czas poprosił trener Anatolij Bujalski. Po pauzie MKK doprowadził do remisu po serii rzutów osobistych. W końcówce pierwszej połowy siedlczanki poprawiły grę w defensywie, a ponadto pokazały kilka ciekawych rozwiązań w ofensywie. W najlepszym momencie gospodynie prowadziły 36:31. Po trójce Swiatłany Kudraszowej i osobistych Victorii Macaulay torunianki odrobiły jednak całość strat.

Pierwsze fragmenty drugiej połowy upłynęły pod znakiem wzajemnej wymiany ciosów, a następnie… wymiany błędów. W szeregach MKK ciężar zdobywania punktów spoczywał na kapitan, Marie Malone. Magdalena Koperwas po akcji 2+1 wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 47:44. Po trójce Olchowyk-Pokojowej było jeszcze lepiej dla miejscowych (52:48). Energa zniwelowała różnicę do jednego oczka, co spotkało się z reakcję trenera Mollova.  Przed ostatnią kwartą MKK przegrywał 53:54.

W finałowej odsłonie spotkania obie drużyny miały szanse na końcowy triumf. Energa postawiła na wykorzystanie środkowej Macaulay, jednak siedlczanki znalazły na nią sposób. Po rzucie Magdaleny Parysek z trudnej pozycji na tablicy pojawił się korzystny wynik 59:54. Torunianki zdobyły pierwsze punkty w czwartej kwarcie po prawie 4 minutach gry. Po trójce Mays MKK osiągnął prowadzenie 62:56. Energa ruszyła do ataku, jednak siedlczanki utrzymywały przewagę. Przy wyniku 65:60 o czas poprosił opiekun gospodyń. Po krótkiej chwili z trenerami z boiska za nagromadzenie fauli wyleciała Idczak. Energa nie podłamała się utratą kluczowej zawodniczki i po rzutach osobistych Kristiny Alikiny doprowadziła do remisu. Na pół minuty przed końcem meczu Olchowyk-Pokojowa pokarała rywalki celną trójką. Ostatnie sekundy kibice zgromadzeni w hali ARMS oglądali na stojąco. MKK wygrał 71:66. Było to pierwsze zwycięstwo siedlczanek z Energą Toruń w historii.

W następnej kolejce rywalem MKK będzie AZS UMCS Lublin. Do spotkania dojdzie 10 października w stolicy Lubelszczyzny.

27.09.15, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)
TBLK: MKK Siedlce – Energa Toruń 71:66 (16:17, 20:19, 17:18, 18:12)
MKK: 11. Marie Malone 20 (11 zb.), 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 17 (5×3), 23. Keena Mays 10, 6. Katarzyna Trzeciak 8, 10. Magdalena Parysek 6, 15. Anna Kirijenko 4, 4. Magdalena Koperwas 4, 9. Oksana Kisilowa 2, 28. Agnieszka Makowska
Energa: 20. Veronica Macaulay 15, 9. Weronika Idczak 13 (3×3), 21. Paulina Misiek 13, 13. Kristina Alikina 8, 3. Magdalena Skorek 7, 99. Swiatłana Kudraszowa 5, 18. Joanna Walich 5, 50. Charity Szczechowiak