piątek, 19 lipca 2024r.

Wysokie lokaty Staręgi

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) wystartował z powodzeniem w Mistrzostwach Czech w biegach na nartorolkach.

Mistrzostwa Czech w biegach na nartorolkach odbyły się na trasie biegowej Vesec koło Liberca. W sobotnim biegu techniką dowolną na dystansie 15 kilometrów (start interwałowy co 30 sekund) tuż za podium znalazł się Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce). Bieg wygrał Martin Jaks, pokonując Adama Fellnera o 48,1 sekundy. Na trzecim miejscu znalazł się Lukas Bauer, którego strata do zwycięzcy wyniosła 50,1 sekundy. Maciej Staręga dotarł do mety jako czwarty z czasem o minutę i 6 sekund gorszym od Jaksa. Na 13 pozycji sklasyfikowano Daniela Iwanowskiego (UKS Rawa Siedlce).

– Bieg wyszedł mi bardzo dobrze, mimo że po powrocie z lodowca dzień przed zawodami czułem się dość ociężale. Dzisiaj dyspozycja była dużo lepsza i starałem się to pokazać na trasie. Widać, że wykonana praca w sezonie przygotowawczym idzie w dobrą stronę i daje efekty. Z tego właśnie jestem najbardziej zadowolony – ocenił swój występ Staręga.

WYNIKI

W drugim dniu Mistrzostw Czech w biegach na nartorolkach rozegrano bieg uphill stylem klasycznym na dystansie 12 kilometrów. Bieg zdominowali zawodnicy gospodarzy zajmując wszystkie miejsca na podium. Wygrał Martin Jaks o 11,3 sek wyprzedzając Lukasa Bauera. Trzeci ze stratą blisko 2 minut był Miroslav Rypl. Maciej Staręga zajął tym razem 7 miejsce.

WYNIKI

 

źródło: własne / skipol; foto: skipol

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;